Letonya’da “çağcıl cadı” kendisine maruf Sanita Petere, tartışmalar altında milletvekili yardımcılığı görevine getirildi

Letonyalı saylav Natalja Marcenko-Jodko, ülkede “Parafin Cadı” olarak maruf ve özel güçleriyle felah dağıttığını argüman eden Sanita Petere’yi yardımcısı yaptı. “Çağdaş cadı” adına aşina Sanita Petere’nin kullanılmamış görevi, Letonya Parlamentosu’nun internet sitesinden kamuoyu ile paylaşıldı. Bu evolüsyon, ülkede tartışmaları üstelik yanında getirdi.

“CADI PARLAMENTODA OLAMAZ MI?”

Zalim RT televizyonunun haberine göre basına kullanılmamış göreviyle ilişik açıklamalarda kâin Petere, ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Cadıların ve sihirbazların Letonya siyasetinde canlı olduğunu söyleyen Petere, “Tıpkı cadı parlamentoda olmaz mı? Bence siyasette haddinden fazla şişman faydalarımız var” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DA VEKİL KALKMAK İSTEMİŞ

Sözcü’de yer düz habere göre önceki dönemde milletvekilliğine adaylığı olan ama seçilemeyen Petere, ahcar ve kristallerle vücuttaki yara enerjinin dışarı çıkmasına yönelik tıpkısı “mütenavip tababet” yöntemi olarak aşina litoterapi’yi kullandığını söyledi.

Share: