Konya bilgelik! Selçuki Belediyesi asfalt çalışmalarına devam ediyor

Konya’nın eşkâl Selçuklu İlçe Belediyesi, ilçenin değişik noktalarında gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarıyla bitmeme ediyor.

Selçuki Belediyesi yaptığı altyapı ve asfalt çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştirmeye bitmeme ediyor. Belediye ekipleri seçme sene nüfusun ortalama 20 bin arttığı ve basamak sayısıyla Türkiye’nin metropol ilçeleri beyninde yer düzlük ilçede, enfrastrüktür ve asfalt çalışmalarında belirlenen hedefleri çekiştirmek için geceli gündüzlü çalışıyor.

“Fiziksel belediyecilikteki iddiamızı sahadaki çalışmalarımızla ortaya koyuyoruz”

Selçuki’de yaşam kalitesinin rastgele sabık bölüm arttırılması amacıyla fiziki belediyecilik çalışmalarına şişman önem verdiklerini anlatım Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu’da planlı altyapı ve asfalt çalışmaları ilçemizin dirim kalitesini kolaylıkla artırıyor. İlçe merkezimizde ve dolay mahallerimizde sürdürülen çalışmalarda 34 ekibimiz görev yapıyor. Yıllık mücahede planını uygulayan olgun işleri ekiplerimiz ilçemizin 72 mahallesinde altyapı, asfalt, yaya kaldırımı, kumlama, asfalt tamiri ve misil genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Selahaddin Eyyubi Mahallemizde yapılan asfalt çalışmaları tamamlanarak 12 bin 186 metre dördül alana 2 bin 340 ton hamam asfalt çalışması yapıldı. Ekiplerimiz Buhara Mahallesi Pazaryolu Sokak’ta birlikte 2 bin 521 metrekare alanda 475 bin 050 titrem hamam asfalt serimi gerçekleştirdi. Biçim mahallelerimizde olduğu üzere aut mahallelerimizde de asfalt çalışmalarına su veriyoruz. Itimat Mahallemiz ile Ankara-Konya Yolu arasındaki angajman amacında ısıdam asfalt kaplamasına başlanıldı. 6.2 kilometrem uzunluğundaki yolun 1.5 kilometresi tamamlandı. Artan bölümünü en bodur süre içerisinde tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bağrıkurt Mahallesinde asfaltlama çalışmaları bitmeme ediyor, 2 bin 600 titrem ısıdam asfaltın kullanılacağı iş gücük müddet içerisinde tamamlanacak.

Diğer taraftan 13 kilometrelik Kervan – Eğribayat angajman yolumuzu tamamladık. Altyapı çalışmalarıyla eş anlı ilerleyici Kervan – Kızılcakuyu – Aksaray yolu arasındaki 7 kilometrelik yolumuzu dahi önümüzdeki günlerde tamamlayacağız inşallah. Yazıbelen Mahallemizde da Ankara yolu bağlantı yolu tamamlandı 500 metre alanda 600 titrem hamam asfalt çalışması tamamlandı. Aşağıpınarbaşı Mahallemizde bile 6 bin 360 metre uzunluğunda 41 bin 400 metrekare alanda 8 bin 930 ton ısıdam asfalt çalışmasını bitirdik. Aşağıpınarbaşı Mahallesi Aliya İzzet Begoviç bağlantı yolu, yetersiz-ı bekaya irtihal eden kızıl önder Aliya İzzetbegoviç’in ahiret yolculuğu yıldönümüne yetiştirilerek tamamlandı. Ben ekiplerimize bu düşündürücü gayretleri için ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum. Yine Ulumuhsine Mahallemizde 13 bin 527. 629 metrekare alanda, 1826 bin 913 metre uzunluğundaki yolda 2 bin 699 titrem sıcak asfalt serimi haber işleri ekiplerimizce tamamlandı. Mecmu bu gayreti ve çabayı hemşehrilerimizin hayat kalitesini ve konforunu arttırmak amacıyla ortaya koyuyoruz. 2022 yılında belirlediğimiz hamam asfalt hedefiyle sezon boyunca hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Yapılan düzenlenen ve programlı icraat ile sezon koşullarının ferah gitmesi halinde zaman başında konulan hedeflerin konusunda çıkılacaktır” dedi. – KONYA

Share: