Derviş Ocakları’nda görev değişimi

Alperen Ocakları İzmit İlçe Başkanı Utku Güler, görevini Hodri Düz yandaş grubu başkanlarından Fuat Çelik’e devretti.

Derviş Ocakları İzmit İlçe Başkanlığı’nda ahit tasdik töreni gerçekleşti. 15 aydır riyaset görevini örümcek Utku Güler, düzenlenen programla koltuğunu Kocaelispor lehtar grubu Hodri Düz başkanlarından Fuat Çelik’e devretti.

” Türkiye’nin arz şişman aşevini yapmayı planlıyoruz”

Törende konuşan Derviş Ocakları Kocaeli İl Başkanı Cüneyt Engin, “Galibiyet Güler kardeşime bugüne büyüklüğünde vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkürname ederim. Fuat Çelik’in bile bundan ahir süreçte bu görevi layığıyla yapacağından tek şüphemiz yoktur. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun bize bırakmış olduğu bu tertemiz davayı gütmek bizim için onurdur, şereftir. Tanrı’ın izniyle kadromuz seçme zaman genişliyor, artık iyicene amal yapacağız. Şuan Türkiye’nin genişlik nazik aşevini yapmayı planlıyoruz. Umuttepe kampüsünün B kapısının altında 500 metrekarelik tıpkısı tutkun düz tuttuk, burada Allah kader edere günde 5 bin kardeşimize ücretsiz kemirmek vermeyi planlıyoruz. Vatanına milletine kapalı gençler bakmak istiyoruz. Kompleksimizde günce 5 bin ücretsiz yemeğimiz bunun yanında PS5, bilardo ve baziçe salonumuz olacak. İkici aşevimizi de Cenabıhak’ın izniyle Gebze’üstelik açmayı planlıyoruz. Orada da günce 2 bin öğrencimize çorba ikramımız olacak” dedi.

“Bu benzeri sembol yarışıdır”

15 aydır yürüttüğü Derviş Ocakları İzmit İlçe Başkanlığı görevinin sonuna gelen Galebe Güler, “Bu bir simge yarışıdır, bizimde görevimiz buraya kadarmış amma bizim davamızda küsmek, yılmak ve yıkılmak yoktur. daim daha üstelik güçlendik. Yıkmaya çalışanlar oldu, onlara cebin yılmadık. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu kabilinden dosdoğru durmayı tanıdık. Bizim derdimiz bozuk giden bu acun dahi mıhlı nesiller yetiştirmektir. 15 aydan beri bile haddinden fazla şükür bu nesillerin peşinde onlara abilik yaptık, el birliği yaptık, liderlik yaptık. Bu saatten bilahare bile Allah müsaade verirse familya kültürümüzü, karı birlikte aldığımız terbiyeyi partiye taşımayı hedefledik. Derince İlçe Başkanlığında görev ahzetmek üzere değerli başkanımız Kaan Şengil’den icazet aldık. Bu saatten sonra Derince bile görevlerimize bitmeme edeceğiz. Bu saatten bilahare politika arenasında şehit liderimiz kabilinden sağlıklı olacağız. Bu tıpkı ayrılık değildir” diye niteleyerek konuştu.

“Bu dayak boş kalmasın bunu buraya koyalım diye niteleyerek yazık yapmadık”

Büyük Ilişki Partisi Kocaeli Koordinatörü Metehan Küpçü ise “Elhamdülillah odalara sığmayacak, sokaklara sığmayacak kadar kalabalığa sahibiz. Haddinden Fazla şükür bize inanıp bu şekilde bizlerle bu arada olduğunuz için öncelikle hepinize şükranlarımı sunuyorum. İyi kim varsınız. Görevi devreden Galibiyet kardeşimize bugüne kadar kim emeklerinden dünya teşekkürname ediyorum. Görevi ant alan Fuat başkanımıza birlikte başarılar diliyorum. İzmit çokça değişik aynı yere makul gidiyor. Nazik Ilişki Partisi ve Derviş Ocakları hesabına bunu ben yaşıyorum görüyorum, sizlerde görüyorsunuzdur, hissediyorsunuzdur. İnşallah elan bile iyicene olacak. Sizlerden bir tane tıpkısı isteğimiz var. Bu ocaklar sizin evleriniz. Evlatlarınızı, yeğenlerinizi, komşularınızı buralara dirilik edin. Buralarda büyüsünler, buraların kültürünü alsınlar. Buradaki maksat, geçmişini alim ve geleceğine alnaç veren gençleri bir araya getirip yarınlarımızı onlara hayat etmektir” ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

Share: