Komutan Çorbacı, “Yenice yolundaki kazalardan ufuk içimiz yanıyor”

Karabük Yeniceliler Yetişek Ekin ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Amaç Çorbacı, son dönemlerde Yenice uğrunda meydana mevrut kazalarla ilgili benzeri himmet başlatılmasını beklenti ettiklerini belirtti.

Karabük Yeniceliler Terbiye Ekin ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Programda konuşan Yeniceliler Yetişek Hars ve Teavün Derneği Başkanı Misyon Çorbacı, 2018 yılından beri kurulmuş olan derneğin o günden bugüne kadar Karabük ve Yenicedeki hemşerilerinin iyi ve ızdırap günlerinde takviye etmek için ellerinden mevrut gayreti gösterdiklerini belirterek, ihtiyaç sahibi ailelere koruyucu olan bir dernek olduklarını ifade etti.

Dernek marifetiyle dökme bazı konuların hal kavuşturulduğunu anlatan Çorbacı, “Serencam dönemde Yenice amacında meydana gelen kazalardan dolayı içimiz yanıyor. Sevdiklerimizi dostlarımızı kaybediyoruz. Ümit ediyoruz ki bununla ilgilendiren düzentileme başlar. Böylecene ahiret yolculuğu yolu diye nitelendirilen kat daha güvenli bir yola döner kebap” dedi. – KARABÜK

Share: