Hacı Bektaş-ı Iye Cemevi’nin temeli törenle atıldı

Kütahya’bile yapımına başlanan Hacı Bektaş-ı Iye Cemevi’nin temeli törenle atıldı.

Vali Ulu Polat, Aksakal Çelebi Mahallesi’ndeki anne atma töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla cemevlerinin gündeş aynı yapıya kavuşması ve ihtiyaçlarının giderilmesi için emek başlatıldığını söyledi.

Bu kapsamda Kütahya’üstelik de icraat yürütüldüğünü tamlayan Çelik, “Bizler de karye, kaza merkezi ve site merkezinin cemevlerinde araştırmalar yaparak çalışmalara başladık. İş birliği çerçevesinde hem dernek başkanlarımızla hem dedelerimizle hem da vazifeli arkadaşlarımızla alçak ayrımsız temas ve müracaat sonucunda, onların ihtiyaçları, talepleri, beklentileri ve muktezi olanın yapılması üzerine uygulamaya geçildi.” dedi.

Polat, bugüne kadar planlanan envestisman değerinin 14 milyon civarında olduğunu belirterek “Aceleci ayrımsız şekilde sahada İl Hususi İdaremizin desteği, derneğimizin desteği, vatandaşlarımızın desteğiyle hep gelişigüzel çalışmalara bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Polat, ati yılın mart ayında tamamlanması planlanan cemevinde, çok amaçlı salon, sosyal donatılar ve semah alanı bulunduğunu aktardı.

Belediye Başkanı Bilen Işık birlikte cemevinin bağlantı ve beraberliğe katkı sunacağını vurguladı.

Kütahya Hacıbektaş-ı Veli Derneği Başkanı Niyazi Toğan ise verilen desteklerden âlem teşekkür etti.

Daha sonradan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Cemevleri Esas Atma ve Şişman Açım Töreni kapsamında, cemevinin temeli atıldı.

Share: