Kılıçdaroğlu’ndan önsezi belgesi toplantısı sonrası Icra Vekili Nebati’ye yöneltme: Epistemolojik kopuşlar onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle duyurduğu “İkinci Yüzyıla Davet” başlıklı derinti İstanbul’birlikte gerçekleştirildi.

BAKAN NEBATİ’YE ATIF YAPTI

Toplantı sonrasında sosyal iletişim araçları hesabından paylaşım fail Kılıçdaroğlu, “Iktisat ve sınai transformasyon alanlarında, Şampiyonlar Ligi’nin sunu dolgunca oyuncularıyla gelişigüzel dünyayla rekabet edeceğiz. ‘Epistemolojik kopuşlar’ onların olsun, bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin türe ettiği standartlar üstelik budur!” dedi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri ‘Epistemolojik kopuş’ ifadesini yoğun kullandığı tanıdık Vekil Nebati’ye çevirme kendisine yorumlandı.

BAKAN NUREDDİN NEBATİ NE DEMİŞTİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, “Neo mutat iktisat düşüncesinden epistemolojik bire bir kopuşu künde eden heterodoks yaklaşım günümüzde her an dolay plana sâdır davranışsal iktisat ve nöro tutum ile daha fazla ehemmiyet kazanmaktadır” ifadelerini kullanması çok konuşulmuştu.

Share: