Keyif Bakanı Fahrettin Koca’dan koronavirüs paylaşımı: Balaban ayrımsız artma beklenmiyor

Koronavirüsün çıktığı yer olan Çin’de fenomen sayılarının baştan tırmanışa geçmesi, gözleri bire bir yol elan başka ülkelere çevirirken, Türkiye’deki sonuç ebat düşkünlük konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Adam, hadise sayılarıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

“COVİD VAKALARI 3 BİNLERDE”

Koronavirüs hikâye sayılarında nazik bire bir artış beklentisinin olmadığına ilgi calip Vekil Eş, “Covid vakaları 3 binlerde. Büyük bire bir çoğalma beklenmiyor. Turkovac’la ait bilimsel icraat dünya veri literatürüne girdi. Bir Nice düzentileme etkili uluslararası dergilerde yayınlandı. Deli Dolu, emin tıpkısı aşımız var. Risk grubunda olanlar tereddütsüz Turkovac aşısı olabilirler” ifadelerini kullandı.

“BIRICIK KİT 4 IMTIHAN”

Tek kitte koronavirüs dahil 4 hastalığın testinin yapılabileceğini söyleyen Koca açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Biricik macun 4 test. Solunum yolu enfeksiyonları arttı. Koronavirüs ile bu enfeksiyonlar karıştırılabiliyor. Taramalarda artık yegâne macun ile Influenza A, Influenza B, Covid-19 ve RSV aynı anda bakılacak. Evcil istihsal kit anlaşılan 1 kamer içinde kullanıma girecek. TÜSEB’i görevlendirdik.”

Share: