Diş ölçüsü alma işlemlerinde 3D tarayıcı dönemi

Diş tedavilerinde teferruatlı mesafelik harcanan dolaşık alma işlemleri çıktı geride kalıyor. Geliştirilen 3D tarayıcı teknolojisi, diş ölçüsü ahiz işlemlerinin gelişmemiş sürelerde gerçekleştirilmesini sağlarken, tedaviyi hem hastalar hem da hekimler üzere konforlu kılıyor. Başta implant, All On Four tekniği ile İmplant ve bedii dişçilik girmek üzere birlik dudak ve diş sağlığı tedavilerinde bakım veren Cerrahi Kadro Dudak ve Diş Sağlığı Poliklinikleri Başhekimi Batuhan Memik Işık’a göre, dijitalleşen diş sağlığı hizmetleri rahatsız memnuniyetinin artmasına bap araladı. Işık, “Kullanılmamış 3D aykırı kabul etme teknolojisi yardımıyla elle yapılamayan takdir ve hesaplamalar imdi basit ayrımsız şekilde gerçekleştirilebiliyor, bilgisayar üzerinde modellenen dişler arz aklı başında haline getirilebiliyor” dedi.

İngilizce “Smile Design” kendisine adlandırılan, ülkemizde “Hollywood Smile evet bile Hollywood Hande Tasarımı” ismiyle dahi bildik gülüş tasarımı sürecinde kip haddinden fazla tekniği tıpkısı arada kullanarak hastaya katıksız bir gülümseme kazandırmayı amaçladıklarını tabir fail Batuhan Memik Işık, estetik ve işlevsel diş tedavilerinde 3D teknolojisinin yarattığı avantajları şöyle sıraladı:

“Dijital yazılımlar, hastanın diş yapısı, diş etleri, dudakları ve yüzü arasında uyum yaratan, iyice tıpkı gülüş tasarlamayı amaçlayan diş hekimlerinin sunu balaban yardımcısıdır. Biz üstelik 3D modelleme cihazlarımızı kliniğimizde kullanmaya başlayarak, anadan görme yöntemlerden kaynaklanabilecek hataları minimalize eden ‘dijital hande tasarımı’ tekniğini yeğleme ediyoruz. Dijital yaklaşımda, başka bütün sağlık branşlarında olduğu gibi, haddinden fazla daha ince, hatasız ve acul aynı sürece geçiş yapıyoruz. Nedeniyle tedavi çokça henüz kişiselleştirilebilmiş bir kuzuluk geliyor. Dijital hande tasarımında, sunma katıksız ve estetik gülüşe ulaşabilmek üzere ölçümler 3D tarayıcılarla yapılıyor. Bu ölçümlerden yola çıkarak, gülüş tasarımını destekleyecek implant ve ortodonti tedavileri, takma diş uygulamaları ve diş eti tedavileri gelişigüzel planlanıyor.”

“YENİ TEKNOLOJİLERE YATIRIM YAPMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ”

Batuhan Memik Işık, tüm tedavi süreçlerinde hasta memnuniyetini esas aldıklarını, bu kapsamda memnuniyeti tasarruf etmek amacıyla globaldeki eksiksiz yenilikleri dahi uygulamaya başladıklarını şu sözlerle anlattı:

“Diş tedavilerimizden memnun artan hem az içi hem yurt dışından yüzlerce yaşama var. Bu başarımızın anahtarı tabiatıyla hastanın beklentisini karşılayan, memnuniyet odaklı yaklaşımımız. Mavera yandan özellikle implantlarda para boyu yararlanma garantisi veriyoruz. Bu nedenle hastalarımız implantlarını ince yıllar öz dişleri gibi problemsiz bir şekilde kullanacaklarını biliyorlar. Teknolojiyi yakından strateji ediyoruz ve yeni teknolojilere envestisman yapmaktan çekinmiyoruz. Zira hem diş hekimlerimizin elan konforlu ve donanımlı koşullarda çalışmasını istiyoruz hem da hastalarımızın otama sürecinde âdem hatasından kaynaklanacak her problemle karşılaşmamalarını amaçlıyoruz.”

“SOSYAL FAYDAYI GÖZETEREK HASTALARIMIZIN DIRIM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Cerrahi Ekip Dudak ve Diş Sağlığı Poliklinikleri olarak ilkin implant ve estetik diş hekimliği olmak için cemi dudak ve diş sağlığı tedavilerinde hizmet verdiklerini söyleyen Işık, Avcılar’dan sonraları haziran ayından bu yana Kartal’üstelik de hizmet vermeye başladıklarını belirterek sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Kavşak ve diş sağlığı tedavileri üzerine toplumsal faydayı gözeten ve bireylerin hayat kalitesini yükselten tıpkı sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Serencam teknolojik alet ve madun bina donanımına eş, etik değerlere merbut ve uluslararası kalite standartlarındaki bakım anlayışımızı bitmeme ettirerek kurumumuzdan hizmet almayı seçen cemi hastalarımıza nitelikli afiyet çalışanlarımızla ihtiyaç duydukları parçalanmamış tedavilerde yüzlerini güldüren sonuçlar sunuyoruz. Bu doğrultuda bilimsel çalışmalarımızı sürdürmenin yanında globaldeki teknolojik gelişmeleri de izlem ediyoruz.”

Share: