KENDİSİNİ DARBETTİĞİ İDDİASIYLA AVUKAT KOCASI HAKKINDA CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNDU

AFYONKARAHİSAR’bile adliye personeli olan K.M. (31), kendisini darbettiğini argüman ettiği metrukiyet aşamasındaki avukat eşi M.M. için cürüm duyurusunda bulundu. Eşinin 3- 4 yıldır namına azap ettiğini ve benzeri çocuğunu düşürmesine sebep olduğunu öne süren K.M., Çıktı dayanamadım. Bir hukukçu gidip davada aynı kadını savunuyor ama şeb gelip beni dövüyor. Ne söyleyeyim Tek karı susmasın dedi.

Afyonkarahisar’birlikte adliye personeli K.M., metrukiyet aşamasında olduğu avukat eşi M.M.’nin kendisine 3- 4 yıldır hem ruhsal hem da fiziki namına işkence ettiği iddiasıyla cürüm duyurusunda bulundu. Avukatı Devrim Işıklı Kayabalı ile adliyeye gelen K.M., ‘işkence’, ‘kötü muamele’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘eziyet’, ‘kasten yaralama’ ve ‘çocuk düşürtme’ suçlarından eşi M.M. için şikayetçi oldu.

‘ÇOK ÇİLELER ÇEKTİM’

Adliye uğrunda gazetecilere izah yapan K.M., Hem fiziksel hem ruh bilimsel kendisine 3- 4 yıldır çokça çileler çektim. Çokça darbedildim, psikolojik ve fiziki kendisine çokça yoruldum. Çıktı dayanamadım. Tek kadın susmasın. Bire Bir hukukçu gidip davada tıpkı kadını savunuyor amma gece gelip beni dövüyor. Hangi söyleyeyim Gebelik süreçlerimde filan haddinden fazla darplarım oldu. Kendisine metrukiyet davasını açtım. 6 aylık bir bebeğim var, onun gebelik sürecinde de çokça olaylar yaşadım, çok şiddete maruz kaldım. Hiçbir kadın susmasın dedi.

‘KADES UYGULAMASI KURTARDI’

K.M.’nin avukatı Bükülme Vazıh Kayabalı de K.M. bize ulaştığı ahit alelade özellikle muhatabımızın tıpkısı meslektaş olmasından yazıklanma duyduk. Dosyayı incelediğimizde farz etmek istemedik. Kadına hüküm ve avrat cinayetleriyle uzun zamandır toplum namına savaş veriyoruz. ve bunu engel olmak üzere bir nice girişimde bulunuyoruz. Elbette yasalarımız de kerem bile bir şekilde girişimlerde bulunuyor. K.M.’yi bile kurtaran evinde darbedilirken, kardeşinin KADES uygulamasını kullanmasıdır. O uygulama olmasaydı, ocak bilinci kazanılmasaydı, K.M. bu bilinçte olmasaydı, belki dahi şu anda biz Tanrı korusun tıpkı avrat şiddetinden değil, cinayetinden bahsediyor olacaktık diye konuştu.

‘3 AYLIK BİR UZAKLAŞTIRMA KARARIMIZ MEVCUT’

Davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını, Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı’nın de davaya müdahil olmasını beklediklerini aktaran Kıvrılma Ziya Kayabalı, şunları kaydetti Özellikle benzeri meslektaşımızın bunu yapıyor olmasından banko kaygı duyuyoruz. Esirgeme, uzaklaştırma kararı aldık. Yanlışlık duyurusunda bulunduk, metrukiyet ve gayrı ayrıksı davalarımızı dahi ikame ettik. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Şu anda 3 aylık bir uzaklaştırma kararımız kâin ancak K.M. şiddete uğradığında biz yanı sıra değildik. Kâin deliller elimize ulaştığında uzaklaştırma ve dulda talebimizin süresinin üstelik uzatılması talebinde bulunduk, reddedileceğini düşünmüyoruz. Anlaşılan bu davalar devam ettiği müddetçe bu himaye ve tenkil taleplerinin dahi süresi uzayacak.

Share: