Avukat kocası çarpma edip, hastanelik etti

Avukat kocası çarpma edip, hastanelik etti

Avukat kocasından gördüğü zedelenmek sonucu hastanelik olan canlı avrat:

“Eşim aynı hukukçu, gidip tıpkı davada benzeri kadını savunuyor ama akşam gelip evde beni dövüyor”

Avukat koca adliye çalışanı karısını darp ederek yaraladı

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’de avukat olan kocası aracılığıyla çarpma edildiğini öne süren güre kadın şikayetçi oldu. Kocası yoluyla darp edildikten sonradan ifade alan 30 yaşındaki dinç karı Kübra M., “Eşim tıpkısı hukukçu, gidip ayrımsız davada bire bir kadını savunuyor amma geceleyin gelip evde beni dövüyor. Ney söyleyeyim?” diye olaya reaksiyon gösterdi.

Olay, şehir merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, avukat olan 3 almanak kocası ile site merkezinde yaşayan Kübra M., geçtiğimiz hafta eşi M.K., ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda avukat kayırıcı M.K., tüvana kadını suratı ve vücudunun değişik yerlerinden çarpma etti. Kübra M., Avrat Bindi Uygulaması uygulaması üzerinden güvenlik ekiplerine bilgelik vererek müzaheret istedi. Tüvana kadının yardım talebi konusunda polis güçleri ekipleri gelişmemiş sürede Kübra M.’nin evine giderek kendisini koruma altına aldı. Kocası ile tartışmada çarpma edildiğini söyleyen Kübra M., anlatım alarak kocasından şikayetçi oldu. Bunun üstüne gözaltına alınan avukat insan M.M.’nin ifadesi alındı.

“Sürekli zedelenmek vardı, gebelik sürecimde birlikte darp vardı”

Olayın arkası sıra Kübra M., avukatı Kıvrılma Fer Kayalı Afyonkarahisar Adliyesi’ne her an cumhuriyet altını savcılığına verdiği istida ile kocası M.M.’den şikayetçi olup, boşanma davası açtı.

Yanlışlık duyurusunun ardından gazetecilere açıklamalarda mevcut Kübra M., “Hem ruhsal hem birlikte fiziksel namına çokça çileler çektim, çok zedelenmek edildi. Psikolojik yerine çok yoruldum. Çıktı dayanamadım, hiçbir eş susmasın. Eşim bir hukukçu, gidip bir davada aynı kadını savunuyor ama gece gelip evde beni dövüyor. Ney söyleyeyim? Sonsuz çarpma vardı, hamilelik sürecimde üstelik darp vardı” dedi.

“Muhatabımızın meslektaşımız olmasından acınma duyduk”

Kıygın kadının avukatı Kayalı ise olayı duyar duymaz nazik bir sıkıntı yaşadıklarını anlatım ederek şunları söyledi:

“Kübra M., bize geçmiş ulaştığı ant basit muhatabımızın meslektaşımız olmasından üzülme duyduk. Dosyayı incelediğimiz bile aşina olmak istemedik. Biliyorsunuz kadına şiddet ve karı cinayetleri ile detaylı zamandır mücadele ediyoruz. Bunu menetmek süresince tıpkısı haddinden fazla girişimde bulunuyoruz. Bağımlı ki yasalarımız yani devlette aynı şekilde girişimde bulunuyor. Kübra M.’yi üstelik kurtaran KADES uygulamasıdır. Şayet o uyulama olmasaydı, familya bilinci kazanılmasaydı ve Kübra M., bu bilinçte olmasaydı ihtimal üstelik biz şuan tıpkısı avrat şiddetinden değil, kadın cinayetinden bahsediyor olacaktık.”

“Bizler kadına momentum infaz etmek için değil, kanunları uygulamak için varız”

Açıklamasında hukukçuların kadına sürat değil, kanunları infaz etmek üzere olduğunu hatırlatan Kayalı, kadınların güç gördüklerinde susmamalarını birlikte istedi. Kayalı, “Özellikle tıpkı meslektaşımızın bunu yapıyor olmasından banko acınma duyuyoruz. Tığ hiçbir kadının susmamasını ‘kol kırılır yen süresince kalır’ zihniyetinden uzaklaşılmasını istiyor ve hakkını aramasını istiyoruz. Bizler (hukukçular) bunlar üzere varız, bizler kadına hüküm uygulamak amacıyla değil, kanunları uygulamak ve mağdurları destek olmak amacıyla varız. Lütfen bütün bilinçlenip, bilincine eş çıksın.

Şahıs üzerine koruma ve tenkil kararı aldık. Yanlışlık duyurusunda bulunup boşanma ve özge davaları de açtık. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız ve bakanlıkları da bu süreçte katılan sıfatı ile yanımızda görmekten mutluluk duyarız. Haddizatında bu çabucak Kübra M.’nin davası değil, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde güçlü bilcümle kadınların davasıdır.”

Öte yandan, çarpma edildiğini öne sürerek kocasından şikayetçi olan Kübra M., isimli canlı kadının ise adliye çalışanı olduğu öğrenildi.

Share: