Kars’ta muhasebecilere yetişek verildi

Kars Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) üyesi muhasebecilere arabuluculuk ve aktüel uygulamalar konusunda eğitim bilimi verildi.

Kars Başıboş Muhasebeci Finansal Müşavirler Odası Toplantı Salonunda planlı eğitime Başkan Tuncay Akdeniz ve üyeler katıldı.

Türk Hukuk Sistemine girmesinden ahir dönüş için arabuluculuk uygulamaları karşı düzenlenen terbiye öncesi benzeri müşavere özne Başbuğ Akdeniz, “Türk Ahbaplık sistemine daha girmiş olan arabuluculuk ve arabuluculuk uygulamaları bizi yakından ilgilendirmektedir. Özellikle arabuluculuk uygulamaları üstüne mükelleflerimiz bir nice istifham yöneltmektedirler. Bu konuda vukuf eksikliğinin giderilmesi ve edimsel arabuluculuk uygulamaları konusunda ayrıntılı hikmet edinilmesi için üyelerimize seminer verme ihtiyacı doğdu” dedi.

Bilirkişi Arabulucu Avukat Pek Öztürk aracılığıyla “Arabuluculuk ve edimsel arabuluculuk uygulamaları” konusunda verilen eğitim bilimi üyeler yoluyla bağlam ile izlendi. Üyelerin katılımı ile berenarı eli nimetli güzeşte eğitimin bir paradigma halinde yeniden etmesi hususunda üyelerden bunaltıcı kâm geldi.

Öztürk, “Verdiğimiz terbiye özellikle üyelerimizin katılımı ile serencam mertebe bol geçti, eğitimimizin amacı mali müşavirlerimizin arabuluculuk konusundaki bilgilerini sağlamlaştırmak ve alelhusus gündemde olan “Icar arabuluculuğu” hususunda vukuf vermekti. Eğitim Bilimi süresinin kısıtlanmış olmasından dolayı birkaç terbiye verilmesi hususunda rica geldi, bu arabuluculuk yerine son rütbe müjdeli benzeri arzu oldu” diye niteleyerek konuştu.

Seminerin böylece Eksper Arabulucu Avukat Dayanıklı Öztürk ve katılımcılara teşekkür etti. – KARS

Share: