Diyarbakır annelerinin çocuk nöbeti kararlılıkla devam ediyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP ülke binası uğrunda yerleşme eylemi fail Diyarbakır anneleri, genç erkek nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Ilkgüz 2019’da başlattığı yerleşme eylemi, 1174’üncü gününde bitmeme ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Rahime Taşçı, Kars’tan gelerek, oğlu Faruk’a buluşma ümidiyle eylem yaptığını söyledi.

Evladını çok özlediğini kaydeden Taşçı, yıllardır oğlundan selen alamadığını belirtti.

Taşçı, “HDP ve PKK Faruk’u götürdü. Faruk oğlum, beni duyuyor ve görüyorsan haşyet gel, devlete tasdik ol. Senin peşindeyim. Burada seni bekliyorum. Değil 10 yıl, 20 sene dahi olsa evladımın peşini bırakmayacağım. Silahı bırak, kucağıma gel. Çocuğumu HDP ve PKK’dan istiyorum. Biricik çocuğumdu. Ciğerimi aldılar.” diyerek konuştu.

Siirt’ten 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Yusuf için gelen ağababa Nurettin Ödümlü üstelik tek isteklerinin evlatlarına kaynaşmak olduğunu söyledi.

Evlatlarına kavuşana kadar eyleme devam edeceklerini anlatan Ödümlü, oğluna asayiş güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Share: