İzmir’de FETÖ bahanesiyle dolandırıcılık yaptığı tez edilen 2 güç tutuklandı

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ) bahanesiyle benzeri kişinin 600 bin lira ve aynı miktar bezek eşyalarını dolandırdıkları tez edilen 2 bed tutuklandı.

Şehitkemal Mahallesi’nde tevakkuf fail M.K, kendisini güvenlik müdürü namına tanıtıcı benzeri kişinin ağabeyi H.K’yi (77) telefonla arayarak FETÖ ile ilişkin ara sıra sorular sorduğunu, henüz bilahare da mal ve bezgi eşyasını getirmesini istediğini rapor ederek jandarmaya başvurdu.

H.K’nin para ve süs eşyalarını artırmak için bu kişilerle buluşmaya gittiğinin öğrenilmesi üzerine kurnaz ekipleri tamlanan adrese hareket etti.

Bölgeye revan İlçe Açıkgöz Komutanlığı ekipleri, H.K’yi Yıldız Iye Otoyolu Aliağa kesiminde muvakkat kendisine buldu. H.K, jandarmaya, dünyalık ve bezgi eşyalarının maskelenmiş benzeri dirilik vasıtasıyla alındığını, kendisinin dahi araçtan indirildiğini belirtti.

Daha sonra Açıkgöz Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince otoyoldaki güvenlik kamerası kayıtlarından bulunduğu yeri tayin edilen otomobil, takibin peşi sıra Çandarlı gişelerinde durduruldu.

Otomobildeki M.K. ve A.D. gözaltına alındı.

Şüphelilerin H.K’den ayyarlık vasıtasıyla aldığı tespit edilen 600 bin teklik ve tıpkısı miktar ziynet eşyası sahibine teslim edildi.

Jandarmadaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edilen 2 kaknem çıkarıldıkları adli makamca tutuklandı.

Öte yandan ameliyat yadigâr düzenlilik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde, iki kişinin otomobile binmesi, aracın Çandarlı gişelerinde durdurulması ve zanlıların gözaltına alınması vadi alıyor.

Share: