Hayırhah vatandaşlardan depremzedelere 20 bin TL ödül

Hakkari’dahi güçlü Tahsin Alp isimli yurttaş, birinci basamak yakınlarından topladığı 20 bin TL’yi depremden uymazlık gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesine bağışladı.

Asrın felaketi yerine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde uymazlık gören vatandaşların yaralarını tıpkısı nebze olsun hafifletmek gayesiyle hassas vatandaşlardan ayni ve nakdi yardımlar gelmeye devam ediyor. Hakkari’nin Kırıkdağ köyünde rençperlik yaparak geçimini sağlayan Tahsin Yiğit isimli yurttaş, bir numara etap yakınlarından topladığı 20 bin TL’yi depremden beis gören vatandaşlara ulaştırılmak için Türkiye Din Vakfı Hakkari Şubesine bağışladı.

Sebze ve yemiş ekmenin birlikte biraz efsanevi besleyerek geçimini sağladığını belirten Kahraman; “Soğuk şita şartları dolayısıyla içeride durmanın birlikte çokça baskı olduğu bire bir dönemde meydana gelen deprem felaketinde mağdur olan vatandaşlarımız, başını sokabileceği ayrımsız bez parçası bulamıyor iken çocuklarımın geleceğini fikren oturmak içime sığmadı. Bunun üzere bir numara kademe yakınlarım ile nakdi kendisine biriktirdiğimiz hangi varsa deprem mağdurlarına göndermeye değişmeyen verdik. Cenabıhak etmesin tığ de tıpkısı durumda olabilirdik. Bu konuda bilcümle Müslümanları empati yapmaya çağırma ediyorum. Kardeşlerimizin acılarını biraz olsun budamak amacıyla bütün elinden geldiğince yardımda bulunmalıdır” dedi.

İl Müftülüğü ve Türkiye Din Vakfı Hakkari Şubesi namına nakdi bağışı kabul eden İl Müftü Vekili Bilal Beyter, “Böylesi hassas vatandaşlar olduğu müddetçe seçme çeşit facia ve belayı hemencek atlatabiliriz. Vatandaşımızın bu duyarlı hareketi herkese denk olmalı. Cümle Tahsin Yiğit kardeşimiz kabilinden elinden geldiğinin fazlasını yapmalı ki kıygın kardeşlerimiz ayrımsız zaman ilk refaha kavuşsun. Tanrı kendisinden ve yakınlarından razı olsun. Cenabıhak milletimize bir henüz hakeza kederler yaşatmasın” dedi. – HAKKARİ

Share: