MetroPoll’ün sonuç anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve arz yakın rakibi arasındaki fark ilgi çekti

Sormaca şirketleri eliyle farklı gruplara yönelik anketler yapılmasının beraberinde âdem evladı bazlı anketler üstelik gerçekleştirilmeye başlandı. Bu kapsamda sonuç anketi MetroPoll araştırma yaptı.

BİRİNCİ SIRADA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VAR

Ankete göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir numara turunda adaylar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Kırıcı ve HDP’nin adayı olursa, seçmenin yüzde 42’si Cumhur Reisi Erdoğan’a fikir vereceğini belirtti. Ankette, yüzde 23’lük inikat ise, Kılıçdaroğlu derken, yüzdelik 17’lik barışma Bati’ı, yüzde 12’lik inikat ise HDP’nin adayını destekleyeceğini belirtti.

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU ARASINDA FARK

Sonuçlara bakarak Cumhur Reisi Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu arasındaki fark, yüzdelik 19.6 oldu. İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu ankette yer almadı.

İYİ PARTİ SEÇMENİ YAVAŞ’TA YARI YARIYA

İYİ Öğür seçmeninin yüzde 43.2’si Kılıçdaroğlu’na düşünce vereceğini söylerken, yüzdelik 41.9’u Mansur Ağır’a görüş vereceğini dile getirdi.

ANKETE GÖRE SEÇİM İKİNCİ TUĞRA KALIYOR

Bu sormaca sonuçlarına bakarak, evvel turda yüzde 50 barajının aşılmamasından belde seçme, Kılıçdaroğlu ve Reisicumhur Erdoğan beyninde ikinci tura kalıyor.

Share: