EYT borçlanmasını bellemek isteyenler kuyruk oluşturdu

EYT borçlanmasını öğrenmek isteyenler pöçük oluşturdu

KIRŞEHİR Kırşehir’birlikte, Erken Emeklilik Yasası kendisine bilinen dahi askerlik ve veladet borçlanmasını bellemek isteyenler mufassal kuyruklar oluşturdu. Kırşehir SGK İl Müdürlüğü yoğunluğu aşabilmek için hafta böylece üstelik himmet yapacak.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT konusundaki açıklamalarından arkası sıra Kırşehir SGK İl Müdürlüğünde de bahir yaşandı. Askeriye borçlanması, tevellüt borçlanması ve prim dolaşma sayısını aktarmak isteyen vatandaşlar öğrenmek için SGK İl Müdürlüğünde kuyruklar oluşturdu. 2 günde binin üzerinde vatandaşın başvurma yaptığı il binasında yoğunluğun önüne geçebilmek için hafta sonu himmet uygulaması başlatıldı. Yasal engel olmaması üzere kuyruğun oluştuğu alanda evrak dolduran Necmi Elaslan isimli yurttaş; umutla bekledikleri EYT’nin gerçekleştiğini ve haberleri dikkatle izleme ettiğini söyledi. Servet Akalan ise devletin milleti amacıyla çalıştığını aktardı. Deste-Kur ile SGK arasında ufki geçiş sorununun dahi kaldırılmasını isteyen Şanlı Doğan Türkmen üstelik açıklamasında, “EYT için bekliyoruz. Kişi emekliliğim amacıyla bekliyorum. Ilgi-Düzem ile SGK yatay geçiş amacıyla celal büyüklerinden yardım bekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT düzenlemesinin ayrıntılarını açıkladığı açıklamasında; “Düzenlemeyle yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız elan tekaüt olma hakkına kavuşuyor. yaş sınırı uygulanmayacaktır” demişti.

Share: