DÜRÜST Tümen Genel Forma Avrat Kolları Başkanı Keşir, Kocaeli’de konuştu

SELIM Fırka Genel Minval Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, 2023 seçimlerinin de galibinin, DÜRÜST Parti ve Cumhur İttifakı olacağını söyledi.

Keşir, partisinin Gebze İlçe Eş Kolları Başkanlığınca, Osman Hamdi Satma Kültür Merkezi’nde planlı programda, DOĞRU Fırka döneminde kadınlar için eke düzentileme ve düzenlemelerin hayata geçirildiğini belirtti.

Kızların üniversiteye erişme oranının, zaman yüzdelik 49’a ulaştığını hatırlatan Keşir, erkeklerde bu oranın, yüzde 40 olduğunu kaydetti.

Ayşe Keşir, YANLIŞSIZ Fırka’nin aynı zamanda bir feminizm olduğunu dile getirerek, kadınların ülkü yaşadığı alanlarda yaptıkları çalışmaları katılımcılara anlattı.

Kamuda karı çalışan oranının, yüzdelik 40’ı aştığını aktaran Keşir, “Bugün kamuda müteharrik hakimlerin yüzde 45’i eş, avukatların yüzde 46’sı karı, sağlık sektöründe çalışanların yüzdelik 56’sı karı, eğitimde çalışanların kamuda yüzdelik 60’ı karı. Kim yaptı bunları? Recep Tayyip Erdoğan ve onun kadroları yaptı. Anayasaya muadele ilkesini, kadın koca eşittir ilkesini kim getirdi? DOĞRU Fırka getirdi. Eşit işe, kıymet punt düzenlemesini 2005’te ki yaptı? SELIM Parti yaptı.” diye niteleyerek konuştu.

Kadınların yürüyüşünü, kimsenin durduramayacağını vurgulayan Keşir, Anadolu’nun kız çocukları ve kadınlarının, kamuda, eğitimde, siyasette ve düzentileme hayatında koşmaya devam edeceğini dile getirdi.

” Türkiye’yi eş koca baş başa bütün alay malay düz yazı edeceğiz”

Keşir, YANLIŞSIZ Tümen Avrat Kolları Teşkilatı’nın, 5,5 milyon üyesi olan dünyanın arz şişman siyasal kadın hareketi olduğuna bel ederek, 81 ilde ve 922 ilçede teşkilatlarının bulunduğunu aktardı.

Türkiye’da 500 bini aşan, canlı politika fail fahri kadınların bulunduğunu dile getiren Keşir, şunları paylaştı:

“Bu kadınlar memleket sevdalısı, bu kadınlar sokaklarına, mahallelerine, şehirlerine bakım götürmeye vurgun kadınlar, bu kadınlar Anne Hatun’un torunları, bu kadınlar Şerife Bacı’nın torunları. Benzeri halas mücadelesini kadın koca beraberinde yaptığımız üzere şişman Türkiye’yi eş koca baş başa hep alay malay inşa edeceğiz. Çünkü bizim davamız var. Çünkü bizim bu memleket üzere hayalimiz var, iddiamız var. Bunu 85 milyon, eş ayvaz, omuz omuza gerçekleştireceğiz.”

Rağbet almadan, oy alınamayacağını tamlayan Keşir, “Onun amacıyla kadın kolları teşkilatımızın bir numara görevi, çalmadık başlık bırakmadan, kasa sandık, çıkmaz çıkmaz gidilmedik aile tutmak ve önce istek almak, hastanın, dertlinin müzaheret etmek. Vatandaşın dolgunca gününde, kırıcı gününde, düğününde cenazesinde, hastasında terviç etmek. Evvel istek alacağız. Dilek almadan görüş alamayız.” ifadesini kullandı.

Keşir, “Aynı daha ilk girdiğimiz 15 seçimde olduğu gibi 2023 seçimlerinin da galibi, AK Fırka ve Halk İttifakı olacaktır” diyerek, bu zaferin, kadınların omzunda yükseleceğini vurguladı.

Daha sonra partilerinde geçmiş dönemlerde yöneticilik yapanlara plaket veren Keşir ve beraberindekiler, partiye kullanılmamış katılan üyelere bile rozet taktı.

Programa, SELIM Tümen Kocaeli milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Efe, Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın, Gebze Şehremini Zinnur Büyükgöz, DÜRÜST Öğür İl Başkanı Mehmet Ellibeş, DOĞRU Tümen Karı Kolları İl Başkanı Yasemin Özdemir, kaymakamlık yöneticileri ve partililer katıldı.

Share: