ŞANLIURFA – Destici: “(Rifkin’in Kılıçdaroğlu’na müşavir olması) Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize ne yarar gelmiştir”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştirerek, “Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize hangi kâr gelmiştir, ne fayda gelecektir.” dedi.

Destici, GAP Tarımsal Araştırmalar Merkezi’nde planlı BBP Şanlıurfa İl Kongresi’ndeki konuşmasına, Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara onma dileyerek başladı.

Partisine olan teveccühün herhangi bir sabık dönem arttığını rapor fail Destici, teşkilatlarının daha fazla çalışarak seçimlere tedarik yapmasını istedi.

Küreselleşen dünyada bilgiye bir tane tuşla ulaşılabildiğini anlatan Destici, Türkiye’nin yetiştirdiği, ekonomi alanında haddinden fazla zer selen insanlarının ve iktisatçılarının bulunduğunu belirtti.

ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştiren Destici, şunları kaydetti:

“Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize ne fayda gelmiştir, hangi fayda gelecektir. Angela Merkel’in sakat tutum danışmanıymış. Aynı kat koskoca adamsın, insan tıpkısı partinin genel başkanısın bu büyüklüğünde devlette fariza yapmışsınız on paralık mi tarihi okumuyorsunuz? Mail tarihten bahsediyorum ırak tarihten bahsetmiyorum. Vakıa Sakarya Meydan Zaferi’nin nerede yapıldığını bilmeyen âdem hangi bilsin Bir Numara, İkinci Dünya Savaşı’nda ne olduğunu? Merkel’in ekonomi danışmanıymış zahir burada PKK, HDP’nin kazandığı belediyelere bir insan başbuğ atıyorsa onu denetle diye, o âdem birlikte orada Almanya’yı kontrol etmek amacıyla bulunuyordu. Demincek Eksiksizlik Komutan onu alıp Türkiye’ye getiriyor. Cenabıhak korusun şayet tıpkısı kuvvet yüzü görürse Amerika bizim ekonomimizi değme şeyimizi arama edecek, kontrolle de kalmayacak bize cephe ve istikamet atama edecek. 100 milyar dolar bulmuş, Mürtefi Babacan de buldu, devleti hazineyi 455 milyar dolar borçlandırdı. Tığ Avrupa’dan Almanya’dan faizli borç istemiyoruz. Tığ envestisman yapacağız, istihdamı artıracağız, üreteceğiz, ihraç edeceğiz, kendimiz kazanacağız.”

Destici, Türkiye’nin ekonomisini imale etmek ve sorunlarını fasletmek üzere yabancıya, haricen ati desteğe gerekseme duymadığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından fiks menü halinde gidilen seçimde BBP Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Cavcı, atılganlık tazeledi.

Share: