DÜRÜST Fırka’li Aydemir: “HDP ile benzeri tesviye sakıt ayrımsız İYİ Tümen var, tıpkısı CHP var”

DÜRÜST Öğür Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, “HDP ile tıpkısı tesviye düşen bire bir İYİ Öğür var, bire bir CHP var.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nda, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının (MEB) bütçelerinin görüşüldüğünü belirterek, gelişigüzel iki bakanlığın yetişkin çalışmalara imza attığını dile getirdi.

“Teknolojiden bilgisiz siyasiler çıkıp konuşmalar yaparak eğlenceli duruma düşseler dahi Türkiye’nin değme alanda vuzuh aldığını” rapor eden Aydemir, “Milli eğitimde üstelik yüzyıl atlayan bir kuzuluk geldik.” diye konuştu.

Öğretmenlerin kariyer basamaklarıyla ilişkin girdiği sınava değinen Aydemir, tahminî 430 bin öğretmenin sınavda liyakatli olduğunu söyledi. Aydemir, sınava katılmayan yüzde 5’in sorumlusunun ise onlara sınava katılmamaları yönünde telkinde kâin CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde, HDP’nin terörle mücadeleye duyduğu tepkinin aynı gösteri halini aldığını vurgulayan Aydemir, İYİ Fırka ve CHP gruplarının de buna destek verdiğini kaydetti.

Aydemir, “HDP ile ayrımsız tesviye sakıt tıpkısı İYİ Tümen var, aynı CHP var. CHP dediğiniz, Atatürk’ün, sözüm ona izinden gittiğini söylüyorlar, cemi tersi Atatürk düşmanlığı yapıyorlar. İYİ Tümen, milliyetçiliği insan ediyor amma bütün tersi budun düşmanlarıyla bu arada tıpkı düzlemde yürüyor HDP ile bu arada.” ifadesini kullandı.

Muhalefetin tavrından korkmadıklarını söyleyen Aydemir, “Allah’ın izniyle 20 küsur yıldır millete bakım ediyoruz, elan bile edeceğiz ve onlara temerrüt milletin yanı sıra saf tutacağız. Anca edepsizcesine bir yaklaşımla bizi korkutacaklarını, bizi ürküteceklerini sananlar, aldandıklarını biliyorlar. 2023’te bunlara hak öğüt ati. Budun bu tavırlarını biliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İbrahim Aydemir, Kürtlerin HDP’den tiksinme ettiğini, HDP’nin yaklaşımının “Kürt düşmanı” benzeri yaklaşım olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Almanya’daki Kayakla Atlama Acun Kupası’nda, Erzurum’dan çıkan Fatih Ardıl İpcioğlu’nun, sezonun üçüncü yarışmasında 2 defa finale kalarak dünya kupası puanı aldığını nâkil Aydemir, bunun şişman bir muvaffakiyet olduğunu vurguladı.

Share: