DP Umumi Başkanı Uysal, Erzurum’da gazetecilerle tıpkı araya geldi

Demokrat Öğür (DP) Umumi Başkanı Gültekin Uysal, “Demokrat Parti adına bizim düşüncemiz, siyasi parti genel başkanlarından birinin namzet olmasıdır.” dedi.

Tevazulu, Erzurum’da aynı restoranda düzenlediği basın toplantısında, tarihi ayrımsız seçimin kavşağına akilane yaklaştıklarını söyledi.

Kavim İttifakı’nın Reisicumhur adayı konusuna değinen Uysal, şöyle konuştu:

“Cumhur Reisi adayı gösterilmesi üzerine geç kaldığımızı düşünmüyoruz. Siyasetin zamanlaması, momentumu var. Hoppadak namzet değil, onun dışındaki takatli haddinden fazla politik kararların alınacağı politik proses işliyor. Masa etrafında aynı araya mevrut partilerin oluşturduğu bazı say grupları, kurumsal, yapısal ve Türkiye’nin birey acımsı metin çokça başlığıyla ilişkin hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Mail zamanda halkoyu ile buluşturacağız. Geçmişle mukayese ettiğimizde muhalefetin namzet problemi yoktur. Hepimizin eş kanaati, bu seçimlere kuma ayrımsız Cumhur Reisi adayı ile gidilmesidir. Muhalefetin iktidara oldukça baktığında adayla beraber sunu kocaman avantajı akva tıpkısı kadroyu koyabilmekten geçmektedir.”

Uysal, toplumun beklentisini karşılayacak benzeri namzet çıkaracaklarını belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener oluşmak amacıyla altılı ganyan masa etrafında kâin politik partilerin, yeri ve zamanı geldiğinde bu manada beklentiyi karşılayacak aynı adayı ortaya tarh noktasında bugünden bir problemi olmadığını açık yürekle rapor ediyorum. Öge düzeyinde içine düştüğümüz politik halin, toplumsal şartların önümüze çizdiği sınırları ve siyasetin çın denklemini gözeterek önümüzdeki süreçte Allah’ın izniyle adayımızı açıklayacağız. Şeş siyasal partinin kuma tıpkısı kaime ve ortaya koyacağı kol ile önümüzdeki seçimi umu rahatlığıyla kazanabileceğimizi düşünüyoruz. Demokrat Fırka namına bizim düşüncemiz, siyasal parti umumi başkanlarından birinin aday olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Share: