Diyarbakır selen | İçişleri Bakanı Aristokrat, DOĞRU Fırka Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Darbeciler dahi FETÖ’cüler de DEAŞ’çılar birlikte PKK’cılar birlikte iftiracıdır. Onlara bildirme balaban cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz.” dedi.

Bakan Soylu, AK Fırka Diyarbakır İl Başkanlığı uğrunda vatandaşlara seslenme etti. Soylu, vatandaşların ve Diyarbakırlıların parasını terör örgütüne gönderip burada bakım yapmayanların bugünkü hizmetlerin açılışına üstelik tahammül edememelerinin alışılagelen olduğunu söyledi.

“Gelişigüzel gittiğimiz yerde gerek kayyum belediyeler lazım belediyelerimiz olsun balaban benzeri moral içerisinde bakım kervanını ortaya koyuyorlar. Doğal adına Diyarbakırlı hemşerilerimiz birlikte karşılaştırıyor. Bir servet, geçen çağ bize yok, bu dönem iri ayrımsız hizmet, enfrastrüktür ve üstyapı yatırımı var.” ifadelerini kullanan Aristokrat, bildirme önemlisinin de belediye başkanları ve kaza başkanlarının vatandaşa hürmeti olduğunu belirtti.

Hizmetkar aynı anlayışları olduğunu aktaran Aristokrat, bütün bunları görünce silahın gölgesinde siyasete alışık olanların laf yaptığını ve iftira attığını anlattı.

Onların bühtan attığını, gücü yetmeyenlerin abes konuşmaya devam ettiğini dile getiren Aristokrat, ferda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı bakım ve eserlerin açılışlarıyla onlara karşılık vereceklerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi da söyledi. Neymiş, aha ayrıntılar şöyledir, böyledir. Bu ülkede 81 ilde darülfünun açıldı. Diyarbakır’ımızın de Şırnak’ımızın üstelik Hakkari’mizin dahi Batman’ımızın bile çocukları ilkokuldan ortaokula, liseye, üniversiteye büyüklüğünde bu okullarda okuyorlar. Illet? Hekim, mühendis, sarıklı, abla almak ve bu ülkeye, millete, ailesine iyi ve yarayışlı uşak olabilmek için. Bizim çocuklarımız, Diyarbakır’ın da Şırnak’ın çocukları dahi reşat altınıdır, Cumhuriyet altınıdır. Onların iftiralarını dahi yıllarca onları dağdan kurtardığımız, çocuklarımızı geleceğe umutlu aynı şekilde taşıdığımız üzere başlarına gidermek bizim boynumuzun borcudur. Yarın da bunu onların başlarına çalacağız inşallah.”

Vakit Kaybetmeden Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Cumhuriyet Altını tarihinde rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’ın dahi hep iftiralarla karşı karşıya kaldığını aktaran Aristokrat, onların milletin gönlünde var olduğunu, ama müfterilerin hiçbir ahit bu halkın gönlünde olmayacağını dile getirdi.

Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zira onların yüzleri kabilinden gönülleri dahi karadır. Darbeciler de FETÖ’cüler birlikte DEAŞ’çılar üstelik PKK’cılar üstelik iftiracıdır. Onlara genişlik iri cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz. Evet neden korkuyorlar? Yetiştirdiğimiz, yetiştirilen kollar birer Cezeri, Veysel Karani olacaklar, ondan korkuyorlar. Mevlana’ya uygun evlatlar olacaklar ondan korkuyorlar. 6’lı masa fokurduyor. Fesattan da fitneden dahi fokurduyor. Tek düşkünlük etmeyin, erte inşallah Cumhurbaşkanımız Erdoğan gene eskimemiş açacağı hizmetlerle gelişigüzel burada bu bakım kervanını yürütecek. Ferda inşallah gönlüyle Diyarbakırlı hemşerilerimizle birlikte olacak. Buna hazır olduğunuzu görüyoruz. Ferda o miting meydanında o müfterilere gönüllerimizin çokluğu ve coşkusuyla bu arada karşılık vereceğiz.”

Soylu’ya, AK Fırka Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal birlikte haremlik etti.

Share: