Antalya’da bire bir otelde babasını ve annesini öldüren Acımasız gençten koku donduran sözler: Çocukluktan bu yana olan hayalimi gerçekleştirdim

Çolaklı turizm bölgesinde 5 bulutsuz tıpkısı otelde ihbar üzerine otele gelen esenlik ekipleri Rus tabiiyetli Pavel Stepanov (62) isimli şahsın çekiçle zedelenmek edilerek yaşamını yitirdiğini, eşi Tatıana Stepanov’un (64) ise korkulu yanık olduğunu belirledi. Görüngü adına Manavgat İlçe Cingöz Komutanlığı Çolaklı Açıkgöz Karakolu, jandarmanın dedektifleri JASAT ve Görüngü Yeri İnceleme ekipleri gönderme edildi. Ekipler marifetiyle yapılan incelemede, aynı odada nazil ve ruhsal sorunları olduğu bildirilen Dmitry Stepanov’un çekiçle başlarına vurarak babasını öldürdüğü, annesini ise ağır yaraladığı belirlendi. Hastaneye kaldırılan asıl dahi kurtarılamadı.

Olay sonrasında kaçan Dmitry Stepanov’un yakalanması amacıyla Antalya İl Cingöz Komutanlığı Asayiş Büro Müdürlüğü Cingöz Cürüm Araştırı Timi (JASAT) ve Manavgat İlçe Güllabi Komutanlığı aracılığıyla hususi ekip oluşturuldu.

“ÇOCUKKEN KEMİKLERİMİ KIRARDI”

Cinayetin olduğu günün akşamında tıpkı kafeye çay içmeye revan Stepanov, burada kendini kayda alıp ayrımsız videoteyp çekmiş ve cinayeti itiraf etmişti. Stepanov videoda, “Zaman babamı öldürdüm. Sebebi; o bana çocukluğumda işkence ederdi ve takat uygulardı. Babam amcamın yanında benim kemiklerimi kırdı. 2005 yılında kulağımı patlattı. Onu arkadaşımız Tatyana dahi gördü. Beni ruh hastaları hastanesine gönderdiler. Temas özdek babaannemin dediklerinden bilahare başladı. O bana ‘sen bütün kötü şeyleri konusunda çekiyorsun, onu senden çıkaracağız’ derdi ve bakın böylecene bundan sonra. Ego demin Türkiye’deyim amma Rusya’ya dönmeye korkuyorum. Beni can kuşu hastalıkları hastanesine gönderirler ve orada suçlarlar. Bana koruyucu olmanızı irade ediyorum çünkü hangi yapacağımı bilemiyorum. Benim çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, böylecene hayalim gerçekleşti. Ben hayatımda benzeri çocuğa üstelik curcunalı yükseltmedim. Ego haddinden fazla zehir biriyim ama ego akıllıcasına yaptığımı düşünüyorum. Babamı öldürdüğümden âlem nadim değilim” ifadelerini kullandı.

TELEFON SİNYALİ ELE VERDİ

Olay sonrası Manavgat İlçe Cingöz Komutanlığı, bitirmiş dedektifleri JASAT bölgedeki düzenlilik kameralarını inceledi. Otelden ayrılan Stepanov’un Çolaklı Mahallesi’nden Manavgat kaymakamlık merkezine geldiğini belirleme eden ekipler, videonun ırmak kenarındaki tıpkı işletmede çektiğini, hızla oradan de Antalya Caddesi’ne çıktığını ve buradan otobüse binerek Antalya site merkezine debi ettiğini tayin etti. Özel takım, İl Cingöz Komutanlığı İstihbarat ve JASAT timleriyle irtibata geçerek işler düğmesine bastı. Otobüsten Çallı bölgesinde nazil Stepanov’un telefon sinyalini takibe alan ekipler, şüpheliyi Nişan İlçesi Yapı bölgesinde sokakta yürürken yakaladı. JASAT ekipleri eliyle Çolaklı Uyanık Karakolluğuna getirilen Stepanov’un, işlemlerinin peşi sıra adliye gönderme edilmesi bekleniyor.

7 YIL EVVEL YAKIN ARKADAŞININ BAŞINA DE ÇEKİÇLE VURMUŞ

Öte yandan Stephanov’un 2015 yılında Rusya’da yakın tıpkı arkadaşının başına dahi çekiçle vurarak bunaltıcı yaraladığı, maden husus kullanımından üstelik 5 yıl otama gördüğü ortaya imdi.Share: