Malatya politika haberleri | Hak Bakanı Bozdağ, Malatya’daki toplu açılış töreninde konuştu Açıklaması

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, “Birçok kasırgayı ateş zehir revan, açıklık düzlük, hedefine ulaşan Türkiye gemisi Tanrı’ın izniyle gine hedefine ulaşacak, yeniden elini ovuşturup bekleyen Türkiye düşmanlarının kabusu olacaktır.”dedi.

Bakan Bozdağ, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi birlikte düzenlenen şişman açılış töreninde, Türkiye’nin liderini, başkomutanını, Malatya’nın bağrına basacağını, Malatyalıların buradan Türkiye’ye ve dünyaya, “Biz Türkiye’nin liderinin, Türkiye yüzyılının kapısını aralayacak büyük önder Recep Tayyip Erdoğan’ın ardındayız, yolundayız” diyerek selam vereceğini rapor etti.

YANLIŞSIZ Öğür’nin kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin balaban tıpkı değişim süresince olduğunu nâkil Bozdağ, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin dört bir yanı eserlerle donatıldı, projelerle baştan adeta diriltme edildi. Malatya da bunlardan biri. Dünün olmazları, bugünün olmuşları ortada sahne edilenleri da yapmak üzere Türkiye yüzyılında sırasını bekliyor. Allah’ın izniyle cemaziyelevvel bilcümle zorlukları bu arada aştık. Türkiye’nin zaman sunma balaban sermayesi AK Parti iktidarlarının 20 yıllık başarısının sırrı, siyasi abra, hareketli kudret, ferah idare ve bunun doğurduğu atılganlık ortamıdır. Cenabıhak’ın izniyle 17-25 Fasıla ihanetini dahi darbe teşebbüsünü üstelik 27 Nisan e-bildirisine da Cumhuriyet mitinglerini de henüz nice kasırgayı, badireyi, politik denge, hayat dolu nüfuz, gür dümen, bunun doğurduğu yürek ve muazzez milletimizle beraber aştık bugünlere geldik. Demincek yaşanan bazen teessürat var. Sakıncasız olun bunları gene liderimizle SELIM kadrolar, Halk İttifakı aşacaktır. Referansımız bizim geri yaptıklarımızdır. Güzeşte yaptık bunu. Geminin kaptanı görevinin başında mı? Başında elhamdülillah. Tayfaları Malatyalılar yanı sıra mı? Yanı Sıra elhamdülillah. Sefine defa alıyor mu? Alıyor, yüz kere bu sefine güvenle sahili selamete erişmiş mı? Başarmış, esasen ulaşacak zira bu geminin kankızıl kaptanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Nice kasırgayı dağ ızdırap revan, duruluk düzlük, hedefine vasıl Türkiye gemisi, Allah’ın izniyle tekrar hedefine ulaşacak, yine elini ovuşturup bekleyen Türkiye düşmanlarının kabusu olacaktır. Ara Vermek yok, durdurulmaya müsaade yüklemek namevcut, ferasetsiz aşama yok, ihanetlere, rastgele makule çelmelere karşın zinde yola devam vaktidir.”

Türkiye’nin huzuru, Türkiye’nin birliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefte olduğu vurgusu

Türkiye’nin başarısının anahtarı olan siyasi istikrarın, yaşayan iktidarın, gür yönetimin, güvenin, Cumhur Reisi Erdoğan’ın şahsında Türkiye’nin huzuru, Türkiye’nin birliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin misyon olduğunu vurgulayan Icra Vekili Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakın bir örnek vereceğim. Malatya’nın evladı Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal Türkiye’ye yüzyıl atlatan birçok reformların altına imza attı. Ondan sonra Türkiye’bile hangi yapıldı, bakir benzeri dönem açtılar. 18 Teşrinisani 2002 tığ geldik. Bu dönemde 10 yılda bütün 9 hükümet Türkiye’ye mevrut. 5 Nisan 1994 kazançlı krizi olmuş, 28 Gücük Ay darbesi reşit, 21 Gücük Ay 2001 soylu erki krizi reşit. Ben şimdi Malatyalı kardeşlerime soruyorum, bire bir ülkede 10 yılda 9 hükümet dirimsel, 9 hükümet harcama, 2 iktisadi akse, 1 darbe olursa o ülkede politik denge, dallı güllü erk peki mu, o ülkede bereketli idare peki mu, o ülkede cesaret tamam mu? Olanaksız. Onun amacıyla istikrarsızlıktan, krizden, koalisyondan, kaostan beslenen dizge eskiye görünmek istiyor. ‘İstikrarsızlık olursa bize ekmek doğar, kargaşa olursa, akse olursa koalisyonda bize birlikte yer çıkar’ diye bekliyorlar.”

Krizlerde Malatya’nın, Türkiye’nin kaybettiğini nâkil Bozdağ, “Eğer Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün yönetiminden sonra hesabına Adnan Menderes Türkiye’yi yönetseydi ondan sonradan 65-69 arasındaki kabil Demirel Türkiye’yi yönetseydi ondan sonradan Malatya’nın evladı Özal kabilinden benzeri lider Türkiye’yi yönetseydi ardı sıra birlikte Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan yönetseydi o aradaki çapsız, beceriksiz yönetimler olmasaydı acaba bugün Türkiye’nin ekonomisi nerede olurdu, politik gücü nerede olurdu, kudreti nerede olurdu? Türkiye pekâlâ benzeri Türkiye, Malatya nasıl bir Malatya olurdu? Onun üzere kızıl Malatyalı kardeşlerim, etkili liderlerden iktidarlardan korkanlardan, istikrarsızlıktan beslenenlerden kendine de yarar bulunmayan ailesine birlikte yarar yok, milletine de yarar bulunmayan, on paralık kimseye fayda yok.” diyerek konuştu.

“Bugün Türkiye hayat ve hamaset içerisinde”

Vekil Bozdağ, zaman ruhlu Türkiye’nin var olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Eğer pandemi sürecinde başkanlık sistemi olmasaydı, Ukrayna- Rusya savaşı devam eden ortamda parlamenter bütün olsaydı, enflasyonun, ekonominin hep dünyada herkesi etkilediği dönemde acep eski Türkiye’nin kodlarıyla yönetilen ayrımsız Türkiye olsaydı demin kaç başvekil çekilme ederdi, kaç hükümet değişirdi? Bakın mebus sistemin merkezi İngiltere’da henüz iki kamer olmadı, 2 başbakan değişti. Burada alacak tamam mu? Onun amacıyla birliğimizin, dirliğimizin hedefe konduğunu, politik istikrarımızın hedefte olduğunu asla unutmayacağız. Bugün Türkiye dirlik ve yürek içerisinde. Ukrayna’nın arz başarılı insanı olsanız tıpkısı kıymeti var mı? Suriye’nin başkanı olsanız tıpkısı önemi var mı? Afganistan’ın sunu zengini olsanız tıpkı kıymeti var m? Irak’ta genişlik zinde olsanız aynı anlamı var mı? Ailenizle dirlik içinde bire bir kahvaltı yapamadığınız içtima size bire bir katkısı olanaklı mi? Allah devletimize, milletimize arıza vermesin, birliğimizi dirliğimizi kirletmek isteyenlere punt vermesin. Amerika’nın, AB’nin, başkalarının gündemiyle Türkiye’üstelik katetmek isteyenlere cevaz ve okazyon vermesin. Ben eminim Malatyalılar buna izin vermeyecektir.”

Başkanlık sisteminin etkisine dikkati çekici Bozdağ, “Cumhurbaşkanımızın trafo gücü haddinden fazla erdemli. Deminden bu Kılıçdaroğlu, YANLIŞSIZ Fırka yardımıyla, başkanlık sistemi sebebiyle helalleşmeyi öğrendi. Öğrettik Tanrı’ın izniyle demincek yetmedi seyit olduğunu etrafındakiler yayıyor, seyitliği de övmeye başladı. Yetmedi Kur’an kursuna gitmeden saklayan olduğunu söylüyorlar, hafızlığıyla dahi övünmeye başladı. Yani Tayyip Satma çabucak Türkiye’yi değil kesme olan CHP’nin bu kodlarını bile Cenabıhak’ın izniyle değiştiriyor, bu değişim devam edecek. Eskimemiş yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı Malatyalıların iradesiyle olacak.” dedi.

Share: