Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla alınan kararlara bakarak 6 bakanlıkta görevden ahiz ve atamalar gerçekleşti

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara bakarak, haddinden fazla sayıda kamu çekicilik ve kuruluşlarında atamalar gerçekleştirildi.

6 BAKANLIKTA GÖREVDEN KABUL ETME VE ATAMALAR

Çalışma ve Sosyal Asayiş Bakanlığında örtüsüz kâin Ünsiyet Hizmetleri Umum Müdür Yardımcılığına Topluluk Sarıakçalı, Toplumsal Düzenlilik Kurumu Başbuğ Yardımcısı ve Umumi Heyet Üyesi Cevdet Ahu görevlerinden makbuz.Milli Eğitim Bakanlığında boş bulunan Asıl Eğitim Genel Müdürlüğüne Tuncay Morkoç ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Uzun Özil atandı. Milli Savunma Bakanlığında engelsiz mevcut Tedbir Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Mehmet Cebbar atanırken, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Tasavvur Kader görevden makbuz. Keyif Bakanlığında bariz mevcut müfettişliğe, ehliyet sınavında muvaffakiyet gösteren denetmen yardımcısı Mehmet Sait Uluğ atandı. Ekincilik ve Orman Bakanlığı Tabiat Siper ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez görevden alındı. Ekincilik ve Orman Bakanlığında münhal bulunan Azık ve Arama Umumi Müdürlüğüne Durali Semih, Vukuf Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Makro ve Atilla Bektaş atandı. Tecim Bakanlığı Personel Umum Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Şarap görevden makbuz.

DİĞER KURUMLARDAKİ FARIZA DEĞİŞİKLİKLERİ

Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı Genel Müdürlüğünde peyda kâin Umumi Heyet Üyeliğine Mutlu Çalıştırıcı atandı. Beyaz Zehir Tetebbu ve Taharri Genel Müdürlüğünde peyda kâin Şarki Akdeniz Kesim Müdürlüğüne Ümit Aydın, Ölçülü Rum 3. Mıntıka Müdürlüğüne Stabil Bulut getirildi. Güneydoğu Rum Projesi Kesim Kalkınma İdaresi Başkanlığına Hasan Maral getirildi. Türk Nişancı ve Işaret Kurumu Başkanlığına ve Umumi Heyet Başkanlığına kurumun Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar atandı. Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Dirimlik Müstakil ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Mıntıka Müdürü Recep Acı ve Mersin Ağacı Orman Nahiye Müdürü Kenan Akduman görevden makbuz. Ihtişam Su İşleri Genel Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Kaya Kader ve Şadiye Sert ile IX. Mıntıka Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Toprak Müdürü Hayrullah Ateşli ve XX. Nahiye Müdürü Sadullah Dost görevden makbuz. Heybet Su İşleri Umumi Müdürlüğünde sarih mevcut Umum Müdür yardımcılıklarına Abdullah Hars, Mehmet Akif Teber ve V. Toprak Müdürü Tasavvur Alp atandı. Ekincilik İşletmeleri Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Ulvi Osman Tiran, Sait Kocabey ve Ertuğrul Anbar görevden makbuz. Yerey Mahsulleri Ofisi Umumi Müdürlüğünde bulutsuz kâin Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Çelik atandı.Share: