Cumhur Reisi Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği izah: Konutları yapmaya başlıyoruz

SELIM Öğür’nin Ankara’üstelik planlı 21. gözyaşı kutlamasına ilkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekili Binali Saika oluşmak amacıyla bakanlar, milletvekilleri, parti kuruluş yöneticileri ve haddinden fazla sayıda SELIM Partili katıldı. Törende tıpkısı müracaat gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride küsurat 21 yılda AK Parti tarafından hayata geçirilenlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Bölük fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın iri umutla beklediği bağan bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişkin üstelik konuşan Erdoğan, “TOKİ tarafından ülkemize birlik 1 milyon 170 bin basamak ve işyeriyle beraber stat, şifahane, meslek mektepli yurdu bulunan 25 bin içtimai nişane kazandırdık. Buradan şimdi muştu veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, şişman ev idaresinde milletimiz konut almaya hazırsa, Mekân Kentçilik Bakanlığımız namına çarçabuk bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin peşi sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ NÖBET ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın DÜRÜST Fırka’nin 21. gözyaşı günü nedeniyle gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Altın sorun arkadaşlarım, Cumhur İttifakı’nda beraber yol yürüdüğümüz sayın genel başkan Ululuk Bahçeli, kıymetli misafirler sizleri yeryüzü kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler kadar kere arkadaşları verdiği üzere hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile eğer söyleyecek olursak, tıpkı idik yirmi tıpkı olduk, birbirimize ahi olduk, millete tayfa olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere anma ellere girdiğimiz majör gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ÖZDEK ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik kaynak olduk, irkildik nehir olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, ırak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz da büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan tamlık 21 sene geçmiş tıpkısı 14 Ağustos günü, ‘artık Türkiye’dahi tek öz eskisi kadar olmayacak’ diyerek AK Parti’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz benzeri şiiri mazeret ederek fasletmek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay YANLIŞSIZ Öğür’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz ilk seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne kadar hep yüzdelik 40 ile yüzdelik 50 arasındaki oy oranlarıyla birinci çıkarmıştır. Reisicumhur seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere üste yüzde 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, ekonomik, toplumsal açıdan yeryüzü kısık döneminde AK Fırka’nin Kurucular Kurulu’nda düz alarak bu büyük davaya omuz veren herhangi bir kardeşime bizzat, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

SELIM Tümen’ye rey vererek partimize bindi olmuş kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu iri sülale içre meydan almış olup üstelik darül bekaya ölüm fail kardeşlerimize Cenabıhak’tan yağmur diliyorum. Herhangi Bir hangi sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine bambaşka yollar çizenlere da geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Sonuç nefesine büyüklüğünde balaban davanın bugünkü bayraktarı olan DOĞRU Öğür saflarında sadakatle bakım eden milyonlarla birlikte kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“DÜRÜST PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu posta partimizle ilişkin yıldönümünü Ankara Sınırlanmış Spor Salonu’nda yapacağız. Seçme husus kabilinden bu balaban davanın mensubu oluşmak birlikte bire bir yıldız işidir. DÜRÜST Tümen kadroları adına Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek öz işimize bakacağız, sorumluluklarımızı hesabına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

SELIM Fırka 21 yıl geçmiş yöntem sahnesine etap atmakla Türkiye’da kullanılmamış tıpkısı d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kestirmece 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar adına, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, belde, köyleriyle 81 vilayetimizin seçme birine işaret, envestisman, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği yerine yürüttüğümüz kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini da kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu imdi demokraside ve kalkınmada eksikliklerini ikmal değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın bildirme büyükleri arasında düz kabul etme hedefi üstüne nesir etmektedir. Dışarıdaki düşman, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle müsaade vermeyeceğiz.

“SON 10 AYDA NAZIK GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, bozuk Türkiye’nin hastalık, oyun ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine katiyen ikbal göstermeyeceğiz. Akıbet günlerde ne idüğü belirsiz tipler aracılığıyla körüklenmek isteyen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine zinhar cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi mahlukat olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden kontekst aşağı gören Ebu Cahiliyet zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Akıbet 21 yılda olduğu üzere değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, kapı bap dolaşarak muhalefetin yalan ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda tutarık yapacağız.

Şu artan 10 ayda esas etap, karı, toyluk kollarıyla büyük gayretle koşmaya var mıyız? DOĞRU Tümen’nin umumi başkanından teşkilatlarına ve yalnız sandıkta görüş veren seçmenine büyüklüğünde işte bu iri sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz yekpare organlarıyla davamızın karargahıdır, il başkanlarımız sembol beyleridir, yer yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Uray başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Örgen olan her bir kardeşin hümayun mücadelemizin özlük mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE DAHA ÇOK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu anlayışla cemi yol arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali benim olmadığım yerde kimesne yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda bati tıpkı abra taşıyorsunuz. Elden 85 milyonun değil istem coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin dahi umudunu taşıyorsunuz. Helal nevale peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye körpe evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım fail kamu görevlilerimizin, el alesta gözü ufukta nöbet muntazır leşker, polis güçleri, uyanık, asayiş koruyucularımızın, aldatma bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi hususi tamlık temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, sine pareleri amacıyla 1080 gündür döl nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi berrak elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla akıntı ettiğinize içten inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çokça işimiz var. Bu millete getirecek artik hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak daha çok adımımız var. Bizim Ölçülü Asya’de Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş beniz milyonlara verecek daha çok umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak çok işimiz var. Cumartesi haset önce Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur dahi şu bayram söylenmez mi; benzeri olduk, bilgili olduk, hayatiyetli olduk, kardeş olduk, bütün birlikte Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Cenabıhak’ın izniyle bunların hepsini de hayata geçireceğiz. DÜRÜST Parti’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çok henüz balaban alım, sevinçle kutlayacağız. Tığ milletin gösterdiği istikamet dışında tek yola tevessül etmemiş bir hareketiz. Bütün kabil tığ dahi ayrımsız devir bu fani alemden göçüp gideceğiz. Bilinen 2 metreküplük benzeri oyuntu bekliyor bizi. Ve geride ayrımsız zaman bizim ecdada yaptığımız gibi nesiller boyunca hep hayırla yad edilmemizi sağlayacak eserler, hizmetler, başarılar, zaferler bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte cahillik burada. Ego dahi bu gençliğimizle iftihar ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çok mücahede edeceğiz, çokça çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“AK PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin dahi değme birinizin bire bir hissiyatı taşıdığından çıngı büyüklüğünde şüphem namevcut. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi önünde imdi harıldamak üzere gösterişli, bukağılık azim versin.

DÜRÜST Öğür ülkemizin asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın önceki çeyreğinin kalıplarına sıkışıp artan Türk siyasetini 21. yüzyıla nakil başarısını göstermiştir.

Herhangi Bir hangi kadar birileri hala ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen türe ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine antagonizm mugaddi, kitap düşmanı, camız ve vasilik özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin anımsamak bile istemediği serap iklime geri boşlamak istiyorsa da inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya sopa olanlara tığ elden acıyoruz. Türkiye’yi bir asır öne çıkarmaya çalışırken ayrımsız çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına biricik öğür CHP’si devrinin kalpsizlik ve sefalet uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara çıktı kimesne değer etmiyor. Yegâne sermayesi AK Tümen, Topluluk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, gelişigüzel tarafı buram buram yönlendirme kokan toplumsal medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde valör buluyor. Bir dahi bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan iz ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde DÜRÜST Öğür iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun yanı sıra ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Arkası Sıra kendisi ve evlatları amacıyla en mebzul geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Benzeri cahillik amacıyla en önemli nedir? Bir Numara derecede yetişek, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’birlikte gerçekleştiren hangi erk olmuştur? Biz olduk tığ.

“BEN 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Bir dönemde 100-110 nefis sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Demincek ise elhamdülillah 20-15 yabanlık sınıflarda yavrularımız yetişek görüyor. 76 darülfünun devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi sıfır ilimiz kaldı mı? Ama bu CHP faşist zihniyeti hangi diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye ne icap var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’bile üniversite kendisine hangi vardı, Oxford vardı birlikte okumadık mı demişti. Deminden Hakkari’de, Şırnak, Iğdır’de da üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 şerha dev kent hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı yer ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilimizde bu sorumluluk yaşanmasın. Ankara’üstelik önümüzdeki ayak tabanı inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini da açıyoruz.

İstanbul’de elhak bilinen Çam Sakura Site Hastanesi var. Bunun yanında Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’üstelik tıpkısı şekilde üç ayda bitirdiğimiz kent hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu cins hizmetleri beğenmek SELIM Fırka’ye yaraşır.

Eğitim araştırı hastanelerimiz motamot bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 akak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Cenabıhak aşkına çık üstelik üstelik kim, ‘şu hastaneyi üstelik ben yaptım, ben bitirdim’ dahi. O dönemde hastanelerde maalesef Cidal Ay’ın angın programında adeta dalavere müstehap kabilinden bununla dalavere geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, elverişsiz akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 milyar liranın üzerinde toplumsal arkalama yaptık. 276 kullanılmamış hizmet binası yeni doğruluk binası nesir ettik. Bilgili ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, tevhit yanlışlık örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede bilcümle etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 BÖLÜNMÜŞ YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE MISIL VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş yol vardı. Demin 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eriştirme eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Müşkül Hükümdar Düz, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’bile, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Han, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Şimal Marmara, Menemen, Ali Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Yapıncak Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık şimdi sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Elan bitmeme ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Acul tren projeleri, yörekent hatları, metrolara kadar birçok eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Küsurat millet bahçelerinde çalışmalarımız bütün hızıyla bitmeme ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demincek ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Defans endüstri bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde gelen kara, gelgel, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 kullanılmamış organize uran, 25 endüstri 87 tekno park yeri kurduk. Gök yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Evcil otomobilimizin istihsal süreci devam ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’birlikte resmi açılışını, önce dizi üretim aracının banttan düşkünlük törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’üstelik doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 geçmiş üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev namına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz yıl gezmen sayımızı 30 milyonun üstüne çıkardık. Bu yıl inşallah faziletkâr rakamlara ulaşacağız. Ne büyüklüğünde özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız im ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın benzeri bölümünü im ve hizmetlere ayırmaya hususi gayret gösteriyoruz. Çoğu antlaşma onları da anlatmakla bitiremiyoruz.

Ayrımsız dahi milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak iz ve hizmetimiz olmasa üstelik arık şamata, havanda akarsu döğmek, avara kasnak kabil koridor geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Esasta zaman size konuşu değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Envestisman, istihdam, üretim, ihracat ve akan çok vasıtasıyla ülkemizi izam esasına raci tutum programımız bütüncül yapıya, realist uygulama imkanına sahiptir. Global krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye imdi sahiplerinin dahi vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız iktisat programı geçmişin değil geleceğin konusunda kuruludur. Dünyada seçme ülkeye uyacak t melfuf tip tutum modeli yoktur. Herhangi Bir büyüklük bizim da yakından takip ettiğimiz zat şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre kişi iktisat programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri cihetiyle bize görme engelli antagonizm yapıyorlar. Bildikleri yegâne ekonomi teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kişi kısır dünyalarıyla beraberce bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler namına gene ediyorum, tıpkı olacağız, anaç olacağız, diri olacağız, cömert olacağız, bilcümle gelişigüzel Türkiye olacağız. Sıklet sağlıcakla.”Share: