Cumhur Reisi Erdoğan: “Ihtilaf cümle mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, yalan ve bühtan siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcıyor”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete yüklendiği konuşmasında, “Mugayeret kamu mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, dolma ve iftira siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, biz sizlerle alay malay 85 milyona hizmet götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan eksantrik hiçbir maharetleri var mı? Zat sığ gündemleri ile birlikte bırakıp, biz işimize bakıyoruz” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve muhtelif amme yatırımlarının küşat töreni çerçevesinde Reisicumhur Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Galebe Şehir Meydanında hazırlanan tören alanına mevrut Cumhur Reisi Erdoğan vatandaşlara hitap etti. SELIM Fırka’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini tabir fail Reisicumhur Erdoğan, “Cemi 21 yıldır aralıksız demeden Afyon ile alay malay tekmil Türkiye’ye aşkla hizmet ediyoruz. Aşılmaz denilen birçok engelleri aştık ve buralara geldik, sizlerin desteği ile. Ülkemizi bölgesinin ışıltılı yıldızı haline getirdik. Yıllardır ihmali gidermekle kalmadık,

ülkemizi değme alanda tarihi nitelikte yatırımla buluşturduk. Demokrasiden özgürlüklere, ulaşımdan eğitime, sağlıktan tarıma, toplumsal yardımlardan ekonomiye, defans sanayinden diplomasiye kadar beherglas başlıkta ülkemize çağ atlattık” dedi.

“Tam dünyanın ortamında sürüklendiği bu fırtınadan salim ve iyi ülkemizi çıkartacağız”

Konuşmasında dünyada yaşanan ekonomik gelişmelere değinen Reisicumhur Erdoğan şunları söyledi:

“Afyon’a akıbet 20 yılda yapılan yatımların tutarı 34 bilyon lirayı geçiyor yaptığımız yatırımlar. Ankara- İzmir Faziletli Hızlı Şimendifer Hattı inşaatı sürüyor. Bu hattın 2025 yılında tamamlanması ile Afyon-Ankara arası 1,5 saate, İstanbul arası 3,5 saate ve İzmir 2 saate düşecek. Afyon’a 43 adet baraj 20 adet akmaz inşa ettik. 742 bin dekar tarımsal araziyi sulamaya açtık. Yapımı süren 13 sulama tesisimiz ile 34 bin dekar araziyi elan sulayacağız. 3 bilyon tutarında zirai bindi verdik. Üreticilerimizi yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Mübarek ayrımsız hasat dönemi geçiriyoruz. Tamlık dünyanın süresince sürüklendiği bu fırtınadan sağ ve sağlıklı ülkemizi çıkartacağız.”

“Kişi sığ gündemleri ile beraberce bırakıp, tığ işimize bakıyoruz”

Konuşmasında muhalefete, özellikle ‘6’lı masaya’ de yüklenen Cumhur Reisi Erdoğan, “Ihtilaf bilcümle mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, domates dolması ve bühtan siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, tığ sizlerle gelişigüzel 85 milyona bakım götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan başka hiçbir maharetleri var mı? Zat sığ gündemleri ile birlikte bırakıp, tığ işimize bakıyoruz. Sizlerin desteği ve duası yanımızda olduğu müddetçe Afyon ile birlikte tekmil Türkiye’ye eserlerimize mührümüzü vurmaya devam edeceğiz. Sizlere mevla olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu yatırımları sizlerle gelişigüzel yaptık. Ülkemizi başarıdan başarıya sizlerle bu arada koşturduk. Türkiye’nin ayağına vurulan asırlık prangaları ele ele verip, alçak birliği yaparak bu arada kırdık. Bizi mücadelemizde serbest bırakmadınız, biz bile size olan gönül borcu borcumuzu bundan sonra iz üreterek ödedik” diye konuştu.

“Türkiye 2023’te ati asırdaki tarihine cephe verecek tarihi bire bir intihap yaşayacak”

Konuşmasında 2023 seçimlerine değinen ve seçimlerde destek talip Cumhur Reisi Erdoğan şunları söyledi:

“Demincek önümüzde 2023 seçimleri var. Türkiye 2023’te gelecek asırdaki tarihine yön verecek tarihi bir seçme yaşayacak. AK Tümen ve Cumhur İttifakı yerine 2023 imtihanından da alnımızın akıyla geçerek, balaban ve hareketli Türkiye yolculuğumuzu bitmeme ettirmek istiyoruz. Sizlerden 2023’e giden ciddi süreçte birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize daha çok ehil çıkmanızı bekliyorum.” – AFYONKARAHİSAR

Share: