alaz alaz yanan otobüste birey pazarı

Denizli’de içre 30 yolcunun bulunduğu otobüs, azimet halindeyken alev alev yanmaya başladı. Patlama seslerinin duyulduğu ve korkula kırcı anların yaşandığı yangında, yolcular serencam anda tahliye edilerek facianın önüne geçildi.

Yangın, Pamukkale ilçesine vabeste Gökpınar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; Antalya’dan aldığı 30 yolcu ve 3 personel ile yola çıkan M.E. yönetimindeki 34 EYT 527 plakalı Mercedes marka otobüs, Denizli Atatürk Bulvarı üzerinde İzmir istikametine akıllıca seyir halindeyken çabucak yanmaya başladı. Çetin dumanların ayırt fail çoban, otobüsü hızlı bir şekilde el kenarına alırken, ihbar konusunda bölgeye haddinden fazla sayıda kol atıf edildi.

Patlamalar beyninde yolcular güçlükle tahliye edildi

Yangını fark eden sair sürücüler yolcuları kurtarmak için zamanla savaş başlattı. Panik yaşanan o anlarda yolcular derakap hariç alınırken, ardı ardına patlamalar meydana geldi. Problemsiz bir şekilde tamamlanan tahliyenin ardından olay adına giden itfaiye aracı ekipler, alevleri çabuk ayrımsız şekilde taharri altına aldı. Ayrımsız müddet trafiğe mülga yolda yolcular sakinleştirilmeye çalışıldı. Çalışmaların ardından otobüste soğutma çalışmaları gerçekleştirilirken, kapatılan nöbet ardından trafiğe açıldı. 30 arızi ise bire bir apayrı otobüsle yolculuklarına devam etti. Otobüsten inen yolcular ise o anları imtina etmek meşgul gözlerle anlattı. – DENİZLİShare: