Pakistan’a arkalama malzemesi haiz beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıyamet ve Ivedi Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda tıpkısı araya gelen sivil topluluk kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insani arkalama malzemelerini sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını çekmek üzere azık ve hijyen malzemelerinden oluşan insanca yardımla yola çıkacak beşinci “İyilik Treni” üzere Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü önünde merasim düzenlendi.

Törene, Mersin Ağacı Valisi Ulvi Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Kıymet Sertel Otcu, İl Cingöz Komutanı Tugay Temiz Çarıkcıoğlu, özge protokol üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, arkadaş ve cömert ülke Pakistan’da haddinden fazla şişman hâkim afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların iri olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insancasına müzaheret kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi alan yardımların miktarıyla ilişkin bilgi veren Pehlivan, “Sazak, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a yol algı. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 azık ve hıfzıssıhha kolisiyle un paketini 28 vagonla Ululuk Demiryollarına ilişik trenimizle uğurluyoruz.” diyerek konuştu.

Pehlivan, müzaheret malzemeleriyle birlikte dualarını ve bereketli dileklerini bile gönderdiklerini belirterek, bugünlerde teavün ve dayanışmanın koskocaman olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, henüz sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: