Çin Serencam 10 Yılda Etkileyici Benzeri Kalkınma Süreci Sergiledi

BEİJİNG, 10 Mart (Xinhua) — Mümasil zamanda Çin’in kalkınması üstüne gerçekleştirilen küresel tıpkısı ankete katılanların kestirmece yüzdelik 96’sı, Asya ülkesinin serencam 10 almanak dönemdeki başarılarından etkilendiğini söyledi.

Xinhua Vukuf Ajansı’nın 60’tan çok ülkeden çoğu öğretim üyesi, politika bilimi, sosyal ulum ve aksiyon dünyası profesyoneli olan 1.200 kişinin katılımıyla düzenlediği ankete bakarak, katılımcıların kısaca yüzde 60’ı yer çok Çin’in son yıllardaki “hesaplı kalkınması” ile “olgun ve teknolojide kaydettiği gelişmeden” etkilendiğini söyledi.

Katılımcıların yüzde 83,1’i, Çin ekonomisinin cıvıltı ve potansiyelinin, dünya ekonomisi açısından bitmeme fail bire bir güven ve enerji kaynağı olacağına inanıyor.

Öte yandan katılımcılar çoğunlukla Çin’in etraflı kalkınma planında öne çıkardığı “Elan faziletli standarda cemaat sarih tutum,” “Sayısal Çin (üstünlük),” “Akıllı kentler” ve “Kırsal animasyon” gibi anahtar kelimeleri fosforlu buluyor.

Ankette Çin’in 2013’te önerdiği Kuşak ve Kere İnisiyatifi’nin mevki ve bölgelere çelimli kalkınma potansiyeli ve işbirliği şansı sağladığı ve bir zamanda güçlendirilmiş arsıulusal ilişkiler ve barış mensur etmelerine havari olduğu birlikte tayin edildi.

Öte yandan katılımcılar son 10 almanak dönemde daha fazla “Çin markalı ürünlerin”, “(Çin’le ait) Enfrastrüktür projelerinin” ve “Çin’in kültürel ürünlerinin” günce yaşamlarının tanıdık unsurları haline geldiğini söyledi.

Share: