Bursa’da cali zer dolandırıcılığı özne dalavereli, Erzurum’da kıskıvrak yakalandı

Bursa’da sahte değerli ile ayyarlık eden isim, polis ekiplerinin biaman takibi sonucu Erzurum’da kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Kestel ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, keleş bire bir erkek kuyumcuya giderek 30 bin TL mesabesinde cali zer bozdurarak kayıplara karıştı. Kuyumcunun durumu ayırt edip şikayeti üzerine harekete geçen Kestel Cürüm Önleme ve Sormaca Çağ Amirliği ve Düzenlilik Ofis Müdürlüğü’ne sadık Yankesicilik ve Ayyarlık Çağ Amirliği ekiplerince soruşturma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda polis ekipleri dalavereli şahsın Ö.D. olduğunu tespit etti. Ayrıca Ö.D.’nin daha önceki dahi Mudanya ilçesinde ayrımsız formül ile dolandırıcılık yaptığı öğrenildi. Aynasız şahsın daima şehir değiştirmesi üzerine ekipler şüphelinin Erzurum’da olduğunu belirleyerek harekete geçti. Ö.D. Erzurum’da yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Keleş Ö.D. emniyetteki işlemlerinin arkası sıra gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURSA

Share: