Isparta’da okul çevrelerinde mektepli ve trafik güvenliği için hazırlık alındı

Isparta Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, kentteki 103 okul ve çevresinde öğrenci güvenliği üzere tedbir aldı.

Yeni eğitim bilimi-tedrisat yılında okulların açılmasına beş altı süre kalması dolayısıyla polis ekipleri, okul çevrelerindeki gidiş geliş güvenliği önlemleri, sâri geçitleri, trafik levhaları, kullanılmayan araçlar ve alanların tespiti, güzergah tedbirlerinin gözden geçirilmesi gibi konularda taharri gerçekleştirdi.

Yürütülen çalışmayla okullar açılmadan inanma personelinin kayran hakimiyetini sağlaması, öğrenci güvenliğini riske atacak konuların tayin edilmesi hedefleniyor.

Denetimlerde 203 polis güçleri görev aldı

Isparta Emniyet Müdür Muavini Yanardağ Ruz, AA muhabirine, İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Isparta Valiliği koordinesinde ekol çevrelerinde güvenlik ve gidiş geliş güvenliğiyle ilişkin emek yaptıklarını söyledi.

Personeli 2022-2023 eğitim bilimi-talim yılı başlamadan alanlarda görevlendirdiklerini tamlayan Güneş, “Personel için tıpkısı nevi eğitim faaliyeti oldu. Alanlarda eksiklikleri ve çalışmaları durumunda gördük. Geleceğimizin teminatı yavru ve gençlerimizin korunmasına yönelik yapılacak çalışmalara taraf yüklemek amacıyla 203 personelle bu arada görev aldık.” diye niteleyerek konuştu.

Trafik Büro Müdür Vekili Sezgin Sezer üstelik eskimemiş yetişek sezonunda güvenli trafik ortamı için himmet yaptıklarını dile getirerek, “Şimdiden meslek önlerinde trafik ekol önü tedbirlerini gözden geçiriyoruz. Meslek çevrelerindeki bulaşan geçitleri silinmişse kurumlarla temas kurup baştan çizilmesini sağlıyoruz. Ekol çevresinde hurda araçlar varsa bunları kaldırıyoruz. Kaldırımlarda çocukların yürümesi üzere ehliyetli alan var mı? Üzerinde herhangi bir şuurluluk gereç varsa bunları kaldırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: