Eskişehir 3. Ekincilik, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı

TÜYAP Fuarcılık eliyle planlı Eskişehir 3. Ekincilik, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı.

ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde açılan fuarda ekincilik ve hayvancılıkla ilgilendiren serencam teknolojiler ve ekipmanlar düzlük alıyor.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, fuarın açılışında, fuarın kesim ekonomisine katkı sağladığını belirterek, organizasyonda emeği geçen paydaşlara teşekkür etti.

TÜYAP Fuarlar Yapım SAVUŞMAK Umumi Müdürü İlhan Ersözlü bile fuara sektörle ait İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta atılmak için birçok şehirden yaklaşık 100 firmanın katıldığını söyledi.

Ersözlü, fuara ilginin korkulu olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“TÜYAP Ekincilik Fuarları adına yılın ikinci yarısındaki geçmiş fuarımız. Önümüzdeki hafta Samsun’üstelik ekincilik fuarımız var. Ekimde Bursa’birlikte, kasımda Adana’de ve aralıkta birlikte yılın serencam fuarı İstanbul’daki ekincilik fuarıyla Türk ekincilik sektörüne hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu fuarda ticaret çokça müthiş geçiyor. İlk saatlerden itibaren fuarda sergilenen traktörler, biçerdöverler, tarımsal mekanizasyon aletleri satılmaya başladı. Hassaten bir nice traktörün üstünde birçok tarımsal makinenin üzerinde ayrımlı kişilere satıldığını gösteren ibareler var. Bu bağımlı bahtiyarlık veriyor. Temsil bir firmanın 5,5 milyon değerindeki tıpkısı traktöründen zaman 3 şerha satılmış. Bir traktör firması hasis segmentteki traktörlerden 26 devam satmış. Bu çokça makro rakamlar. Etmek kim fuar sonrasına kadar traktörlerin tamamının satılacağını, şu anda sergilenen tarımsal mekanizasyon ürünlerinin tamamının satılacağını görüyoruz.”

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Sağlam Güler bile sabık yıl ekincilik fuarını 78 bin kişinin mülakat ettiğini anlatarak, bu sene 100 binin üstünde ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Güler, şimdiye kadar Eskişehir’birlikte 20 fuar düzenlediklerini dile getirerek, “Hassaten Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan sonradan tarım ve hayvancılık daha bile balaban arkaç geldi. daha çok desteklenmesi gereken departman haline geldi. O yüzden bu fuar öncelikle ekincilik ve hayvancılık sektörüne birlikte yardım sağlayacak.” diyerek konuştu.

Fuarın açılışına İYİ Öğür Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Uran Bölgesi Başkanı Eşsiz Küpe Çiçeği, SELIM Parti İl Başkanı Zihni Aktif ile sair ilgililer katıldı.

Fuar, 11 Eylül’birlikte sona erecek.Share: