Bina Kredi’ye 810 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Çatı Itimat, yılın önceki yarısında 19 ülkeden 37 bankanın katılımı ile 810 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı. Bina Cesaret’nin sürdürülebilirlik kriterlerine ilişkin olma özelliği taşıyan 810 milyon dolarlık sendikasyon kredisi, dış ticaretin finansmanı üzere kullanılacak.

Bina Emniyet’nin 810 milyon dolarlık bu işleminde, 2021 yılında gerçekleştirilen sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredilerinde saha alan “ESG riziko yönetimi notu ve yenilenebilir erke kaynaklarından elektrik temini” kriterlerine ilişik kendisine, bankanın kapsam 1 ve 2 camekân gazı salımlarının azaltılmasına müteveccih takat sınırı kriteri bile eklendi.

Sürdürülebilir aynı ati amacıyla sorumluluk almaya bitmeme ediyoruz.

Iktisadi, çevresel ve içtimai sürdürülebilirliğin sağlanması üstüne balaban tıpkı yük aldıklarını belirten Bina Cesaret CEO’su Gökhan Erün, şu değerlendirmede bulundu: “19 ülkeden 37 bankanın katılımıyla sağlanan bu sendikasyon kredisi, uluslararası alanda ülkemiz ekonomisi ve Çatı Kredi’ye duyulan güvenin ötesinde, sürdürülebilirlik üzerine üstlendiğimiz sorumluluğa olan inancın dahi tıpkısı göstergesi. Bina Güven olarak faaliyetlerimizin ayrıntılı vadeli etkilerine odaklanarak, parçalanmamış paydaşlarımıza derece yaratmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik kapsamında kurumsal yöntem ve stratejimizi geliştirirken konuşu, toplumsal, çevresel ve yönetişim faktörlerinin hepsini bütüncül aynı şekilde ele alıyoruz. amma velakin yeşil tahviller, sürdürülebilirlik bağlantılı krediler, yenilenebilir enerji ve erke verimliliği kredileri kabilinden mukavemetli çokça ürün ve hizmetimizle sürdürülebilir kalkınma sorunlarına finansal analizör sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde birlikte millî ve uluslararası sürdürülebilirlik girişimlerine verdiğimiz taahhütleri hesabına deklare etmek üzere oluşturduğumuz kat haritasının rehberliğinde, sürdürülebilir ürün portföyümüzü genişletmeye, yeşil endüstrileri güçlendirmeye, çevresel ve içtimai etkilerimizi yönetmeye devam edeceğiz.’’

Bankanın 349,5 milyon dolar ve 431,5 milyon euro başlamak üzere iki ayrı döviz cinsinden sağladığı kredinin vadesi 367 aktarılma, maliyeti ise sırasıyla SOFR + yüzde 2,75 ve Euribor + yüzde 2,10 oldu. Sendikasyon kredisinin kuma koordinatörlüğünü Bank of America, Abu Dhabi Commercial Bank, Emirates NBD ve The Commercial Bank of Qatar; sürdürülebilirlik koordinatörlüğünü Bank of America, MUFG ve Standard Chartered; aracılığını ise Mizuho Bank üstlendi.

Bina Güven’nin iki mecbur ortaklığının sermayesi azaltıldı

 

Yapı Emniyet’den emeklilere 2.750 TL’ye varan akçe teşvik!

 

Çatı Yüreklilik karı çalışan oranında seksiyon liderliğini bu yıl birlikte sürdürdü

 

Yapı Emniyet’den gene tıpkısı önceki: Kamu dekontlar dijitale taşınıyor

 

Share: