Besni’de pansiyon ve kurslar denetlendi

Adıyaman’ın Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon yoluyla ilçedeki pansiyonlar, destek yetişek odaları ve DYK kursları denetlendi.

Pansiyon denetimleri Milli Terbiye Büro Müdürü Adaletli Kahya başkanlığında; Nevzat Afşar, Aysun Karakuş, Ahmet Eğlek ve Muhammet Aslan’ın olduğu komite vasıtasıyla yapıldı. Yarkurul üyeleri, ailelerinden uzakta eğitim gören ve pansiyonlarda barınan öğrencilerin problemlerini durumunda yok etmek, kahvaltı, öğle vakti ve akşam ezanı yemeklerini teftiş etmek, pansiyon çalışanlarının ve öğrencilerin hijyenik ve güvenli bire bir ortamda olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Ziyaret edilen destek terbiye odalarında ise öğrencilerin eğitim bilimi ortamları yerinde görüldü. Bindi terbiye odalarında işyar öğretmenlerle da görüşülerek karşılaşılan problemler dinlendi. Besni Atatürk Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Temiz Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Fatih Padişah Mehmet İlkokulu, Besni İlkokulu, Besni Eğitim Bilimi Vakfı İlkokulu musahabe edildi.

Besni okullarında Sübvansiyon ve Yetiştirme Kurslarının yapıldığı okullar denetlendi. Kursların enerjik ve amacına bakım etmesi amacıyla yapılan denetimlerde ağırşak sınıfları görüşme edilerek öğrencilerle benzeri araya gelindi.

Yapılan denetimler sonucunda Şube Müdürü Adaletli Kahya, eksiklikler üzerine gerekli notların alındığını ve kösemenlik konusunda muktezi desteğin verileceğini belirtti.

Denetimlerde dimdik ve tehlikesiz yetişek ortamları veren okulların maharetli ve öğretmenlerine teşekkür edildi. – ADIYAMAN

Share: