Komutan Dağtekin: “İmamoğlu Türkiye’nin sunu başarısız belediye başkanı”

DOĞRU Fırka Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Besni İlçe Başkanlığının düzenleme toplantısına katılarak gündeme ilgili açıklamalarda bulundu.

DÜRÜST Parti Besni İlçe Başkanı İsmail Sümer’in reislik ettiği toplantıya Teşkilat Başkanı Mehmet Sırrı Özbek ve Dış İlişkiler Başkanı Midrap Taş ile alay malay katılan İl Başkanı Mehmet Dağtekin, teşkilatların iyice çalışmalara imza attığına işaret etti.

Başkan Dağtekin, “Organizasyon olarak kamu ilçelerimizi eş güdümcü arkadaşlarımızla, kuruluş başkanımızla alay malay görüşme ediyoruz. Onların çalışmalarını gözlemliyoruz. Adıyaman’birlikte teşkilatlarımız iyice çalışmalara imza atıyor. Partisine ve Cumhurbaşkanımıza rastgele zamankinden fazla erbap çıkıyor. Bizim bu ziyaretlerimizde amacımız eksiklerimiz varsa onları ayrımsız dakika geçmiş bitirmek. Tanrı’a hamdolsun Cumhurbaşkanımızla ilişik hangi Besnili, hangi Adıyamanlının en ufak tıpkısı şüphesi yok. Onlarla gelişigüzel bizlerde bu heyecanı sahada hep gözlemliyoruz. Kardeşlerimizle birlikte çalışmaları de gelişigüzel yapıyoruz. Deneyimsizlik Kolları, Kadın Kolları, ana kademe ve encümenlerimiz rastgele devir ayrımsız mücahede içerisinde.

Cumhurbaşkanımızın 21 almanak kuvvet heyecanını televizyonlardan izlediğimizde elan zaman iktidar reşit kabil görmekteyiz. Sanki uğrunda iri problemler var ve bunları pekâlâ çözebilirim, Türkiye’yi zahir şef ülke yapabilirim hedefini temas aktarılma gözlerinden okuyoruz. Tanrı’a hamdolsun onun bize yansıtmış olduğu bu coşku birlik Adıyaman’da umum Türkiye’dahi yankı buluyor.

Böyle aynı lideri toplumlar 100 yılda bulamaz. Allah bize nasip etti. Bizde Adıyaman kendisine Besni adına liderimizin arkasından yürürken bu şerefi bütün gelişigüzel yaşayıp sahayı boş bırakmamanın gayreti içerisindeyiz. Bu sebeple de ego Besni teşkilatına teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye gündemi ile ilişkin dahi Ekrem İmamoğlu biliyorsunuz durduk yere ruzname yarmak istedi ama hepimiz şahidiz, hepimiz biliyoruz kim bu konuda Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize nahak tıpkısı suçlama var. Siz Türkiye’nin yeryüzü muvaffakiyetsiz belediye reisi olacaksınız ve siz kendinizde benzeri başkasına hakaret etmeyi türe bulacaksınız. Ama bunla ilgilendiren bire bir sav size açıldığında bunu ayrımlı ayrımsız mecraya çekmeye çalışacaksınız. Kimesne bu konuda onların bu oltasına takılmaz. Özellikle bile 6’lı masa dediğimiz masada temas çevrim yıpranmamış aynı proje yürürlüğe konulmaya çalışılıyor.

Aslında farklı farklı projelerle zat aralarında anlaşmayan bire bir mantığın oluştuğu belli. Durup ayrımsız baktığımızda görüyoruz ki liderin biri 16 milyon senin arkanda diyor. Yani sen uray başkanımızsın deyip İmamoğlu’nu o yönüyle gündemde tutuyor. Değişik lider diyor ki sen 84 milyonun kalbindesin, yani sen reisicumhur adayımızsın kendileri bu noktada anlaşamamışlar. Zaman bunu kapatmayla ilişik ufak bir cerrahi müdahale yapmaya çalıştılar. Ama milletimiz bunu yakından izliyor herkes görüyor. Liderimizle cezaeviyle azimet kıyaslaması yapıyorlar. Türkiye’nin ve o dönemdeki dünyanın genişlik adlı şehremaneti başkanlarından, sunma nazik projeleri başlatan şehremaneti başkanlarından biriydi. O minareler süngü diyerek koşma okuyordu, milletinin iradesini sahaya yansıtıyordu. Onun üzere cezaevine konuluyordu ama burada ayrımsız hakaret var. Orda cezaevine götürülürken milletin gözyaşı, duası arkasında akıp gidiyordu. Amma burada birbirlerine sarılırken illet birbirlerine sarıldıklarını bibi anlamış değiliz. Yani bu projeler tutmaz. Bu tutmayan projenin arkası sıra bile gitmemek lazım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: