Belediyenin envanterindeki 664 milyon liralık değerindeki 288 aracın tanıtımı yapıldı

Konya Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt İbrahim Altay, site genelindeki muvasala, temizlik, itfaiye aracı, kere yapımı kabil hizmetlerde kullanılmak üzere alımı yapılan araçların tanıtımını gerçekleştirdi.

Altay, Büyükşehir Stadyum Park Alanı’nda gerçekleştirilen tanıtım töreninde, Konya’nın 2 milyon 300 bin kişiyle işlek benzeri nüfusa ve 42 bin kilometrekareyle Türkiye’nin yer büyük beniz ölçümüne sahip olduğunu anımsattı.

31 ilçede 1154 mahalleye hizmet götüren Konya Büyükşehir Belediyesinde, göreve geldikleri günden bugüne kadar anahtar envanterinde yaptıkları güçlendirme çalışmalarını anlatan Altay, Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla hem “Türkiye Yüzyılı”na yardım sağlayacak hem bile kenti yer adamakıllı hizmetlerle buluşturmaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Altay, “Göreve geldiğimiz günden bu yana toplamda 288 yıpranmamış ara bulucu Büyükşehir Belediyemizin envanterine kazandırdık. Mecmu bu araçlarımız üzere aktüel bedelle 664 milyon lirayı salt kaynaklarımızla ödedik.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçkin ant Konya’nın hayallerinin gerçekleştirmesinde ve yapılan çalışmalarda bildirme nazik destekçisi olduğunu vurgulayan Altay, şunları kaydetti:

“Sakat aynı Büyükşehir Belediye Reisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DOĞRU Tümen, evcil yönetimler üzerine iri bire bir kıvrılma gerçekleştirdi. Türkiye’nin AK Belediyecilikle tanıştığı bu sürecin böylelikle, her bir şehrimiz herhangi bir alanda altın çağını yaşamaya başladı. Doğrudan insana dokunan ve kamu vatandaşlarımızın refahını önceleyen bakım anlayışımız, girdiğimiz rastgele seçimden yıpranmamış tıpkısı zaferle çıkmamızı sağladı. Ermiş milletimizin balaban takdirini, bizler birlikte boşa çıkarmadık. Herhangi Bir yeni dönemde henüz birlikte fazla fiilen bu teveccühün hakkını verdik. Demincek ise önümüzde 2023 umumi seçimleri ve 2024 yerel seçimleri var. Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı adına gelişigüzel iki seçimi birlikte rakiplerimize fark atarak kazanacağımızdan tek şüphemiz bulunmayan.”

Altay, Konya ve Türkiye amacıyla daha aşkın çalışmaya bitmeme edeceklerini sözlerine ekledi.

Share: