Remzi Çayır: Esaslı yapısal uymazlık gerçekleştireceğiz

MİLLİ Sefer Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Sanayiden tarıma, adil liyakate, eğitimden aut politikaya büyüklüğünde; Türkiye’nin ve yüzyılın getirdiği gerçekler ışığında, milletimizin ve ülkemizin menfaatlerini önceleyerek güzel yapısal ayrım gerçekleştireceğiz” dedi.

Milli Misil Partisi 1’inci Yalınç Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Umumi Başkan Remzi Çayır, insanı, vicdanı, adaleti, merhameti dışlayan sistemi mübadele etmek için aynı araya geldiklerini belirterek, “Tığ kem eskimiş aynı hayalin peşindeyiz. Bu sahne, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kaynaşık, konfedere, bağımsız, özgür, zihayat bire bir Türk-İslam coğrafyası hayalidir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ifadesiyle yeryüzünde tek tıpkı mazlum kalmayıncaya büyüklüğünde, ötelenmiş kayırıcı kalmayıncaya kadar, bu mücadeleye devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

‘KÖKLÜ YAPISAL DEĞİŞİKLİK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

“Bizim, 130 yıllık çağ dışı sisteme itirazımız, yolsuzluklara itirazımız var” diyen Çayır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adaletin sopa yapılıp insanların dövülmesine itirazımız var. Adamcılığın, mülakatın değil, liyakatin kesinlikle ana aykırı olması amacıyla bu keyfiliğe, kirli işleyişe itirazımız var. Borçlanarak, yiyerek, içerek, tüketerek gelişmek yerine; kalkınarak, üreterek nema yolunu açmamız geçişsiz. Borç batağı altında ezilip duran bir cemiyet haline geldik. Yarını birlikte fon edemiyoruz. Onun üzere Milli Sefer; üretim ekonomisini, üreterek büyümeyi, üreterek kalkınmayı hedefleyen bire bir sefer açıyor. Biz ülkemizde insanın azametli yaşadığı, gençlerin geleceğinden keder duymadığı, kadınların da insancasına yaşadığı bir gelecek bina etmek içi; tuzun birlikte koktuğu kâin sistemde özgür anlamda yapısal farklılık gerçekleştireceğiz. Sanayiden tarıma, adaletten liyakate, eğitimden aut politikaya kadar Türkiye’nin ve yüzyılın getirdiği gerçekler ışığında, milletimizin ve ülkemizin menfaatlerini önceleyerek esaslı yapısal ayrım gerçekleştireceğiz.”

?’KALKINMA PROGRAMI İLE GELİYORUZ’

Çayır, ‘Milli Öğün’un üretim ve bereketin yolu olduğunu söyleyerek, “Tığ, milli servetimizin yarıdan fazlasının yukarıdaki 5-10 bin hayat beyninde hisse edildiği bire bir düzenden, adaletli tıpkı dirimlik dağılımına geçeceğiz. Milletimizin birikimlerini, kudret yakını ve yandaşı oligarşik seçkin zümrelere değil, üretime, kalkınmaya, ülkenin ihtiyaçları ve çağın gereklerine göre planlanmış yatırımlarda kullanacağız. Para musluklarını, paradan mülk kazananlara değil; üretimden kazananlara açacağız. Zaman hangi yazık kim sanayicimize, KOBİ’lere, çiftçimize, esnafımıza aktarılması müstelzim kaynaklar, ayrılmış ürem düzeniyle dünyalık babalarına gitmektedir. Devletten ucuza mülk alıp, hareket adamlarına, esnafa, çiftçiye, yatırımcıya yüksek faizle satanların değil; üretenin, çalışanın kazandığı bir düzene geçeceğiz. Dünyalık alıp satmanın değil, üretmenin kazandıracağı bir kalkınma programı ile geliyoruz” açıklamasında bulundu.

‘ÜRETİCİNİN, TÜKETİCİNİN YÜZÜ GÜLECEK’

Tarım politikaları karşı mütekellim Çayır, “Türkiye benzeri ekincilik ülkesi; amma Konya kadar toprağı olan Hollanda, dünyada genişlik çok tarım ürünü ihraç fail 2’nci talih. Türkiye bibi Ukrayna’dan, Rusya’dan, eksantrik ülkelerden, buğday, rüşvet, yağ, şeker hastalığı, saman ithal ediyor. Türkiye 20, 30 yıl sonradan 2 şeyi konuşacak. Su ve gıda. Biz Milli El kendisine bugünden buna hazırlanıyoruz. Planlar, programlar, projeler yapıyoruz. Milli Defa Partisi doğru bire bir ekincilik politikasıyla geliyor. Bu amaçla, ilmî tarım, yıpranmamış ekincilik yöntemleri, üretimi artırıcı projeler hazırladık. Zirai İzleme Vukuf Sistemi’ni (TARBİL) kuracağız. TARBİL Projesi, Türkiye’nin geleceğini ve gelecekteki tarımını, yalnız başına yeten mevki değil, ürettiklerini satan bir büyüklük seviyelerine yükseltecek. Üreticinin, tüketicinin yüzü gülecek” diye niteleyerek konuştu.

Share: