Başbuğ Altay Karate Şampiyonasında dereceye giren sporculara madalyalarını verdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesinin katkısıyla Konya’bile planlı Acun Beklenti, Dinç, U21 Karate Şampiyonasının son gününde dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin sülale sahipliğinde yapılan Dünya Beklenti, Dinç, U21 Karate Şampiyonasında kudretli olan sporcular madalyalarını aldı. Karatay Spor ve Kurultay Merkezinde gerçekleştirilen şampiyonanın serencam gününde madalya törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye Reisi Gaye İbrahim Altay, kül sporcuları tebrik kartı ederek dereceye girenlere madalyalarını sunma etti.

“Konya yüce spor organizasyonlarına familya sahipliği yapmaya bitmeme ediyor”

Konya makro organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ettiğini tabir eden Başkan Altay, “5. İslami Tesanüt Oyunlarından sonraları şehrimizde bire bir dünya şampiyonası tevhit ediyoruz. Çoluk Çocuk, Ümitler ve U21 Dünya Karate Şampiyonasına eş sahipliği yaptık. 110 ülkeden 2 bin 500 sporcu, 500 yöneticiyi şehrimizde misafir ettik. Kollar dünya şampiyonu olmanın mücadelesini verdiler, tığ bile şehrimizde hakeza şişman tıpkı organizasyona eş sahipliği yaptık. Konya 2023 Acun Spor Başkenti. İnşallah şehrimizde bu asıl organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. Dünya Karate Federasyonu Başkanına, Türkiye Karate Federasyonu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Parçalanmamış katılan sporculara teşekkürname ediyor, başarılar diliyorum” diyerek konuştu.

“Çok fena hâlde bire bir eş sahipliği yapıldı”

Acun Karate Federasyonu (WKF) Başkanı Antonio Espinos dahi düzenlenen organizasyonun aklı başında bire bir şekilde gerçekleşmesinden duyduğu mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye’nin sülale sahipliğinden çok memnunuz. Müsabakalar sürecinde seçkin şey umduğumuzdan çok daha iyiydi. Bugün bitiş günündeyiz. 100’ün üzerinde ülkeden katılımın, binin üzerinde zatî paydaşlık olduğu bire bir program icra ediliyor. Hakem komiteleri, beceri komiteler, katılan tümce üst sevide. Hiçbir şikayet, memnuniyetsizlik duymadım. İyi bire bir organizasyon almak tam değil. Bence tam, ağız ağıza hatasız. Çok sunturlu aynı sülale sahipliği yapıldı. Herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – KONYA

Share: