Bayraklı’da engeller “dostça” aşıldı

Mânialı vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak üzere projeler üreten Bayraklı Belediyesi; toplumsal, kültürel ve sportif faaliyetlerle yüzlerce mânialı vatandaşın ve ailelerinin yüzünü güldürdü. İzmir’in en kuvvetli engelliler merkezine topluluk olduklarını belirten Bayraklı Şehremini Serdar Sandalet, “Bayraklı’birlikte engelleri dayanışmayla, dostça aşıyoruz ve bariyer tanımıyoruz” dedi.

Engellilere müteveccih hayata geçirdiği projeleri ile özen calip Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Mahallesi’ndeki Engelliler Merkezi eliyle sonuç üç yılda 43 bin kişiye hizmet verdi. Bu süreçte 124 kursiyere türlü alanlarda eğitimler verildi, şifahane yahut mütenevvi kurumlara erişim sorunu dallı güllü bin 787 gönül özürlü aktarım aracından faydalandı. İhtiyaç sahibi sakat vatandaşlara bile evde kuaförlük hizmeti verildi.

Özürlü merkezine mukayyet gerekseme sahibi yurttaşlara 74 tekerlekli sandalye, 20 bindi değneği ve kötek desteğinde bulunuldu, esas ihtiyaçları karşılandı. El sanatları, masa topu, basket, voleybol, meditasyon, zumba, pilates, ayak topu ve cornhole kurslarına 124 mânialı vatandaş katıldı. 2023 yılında birlikte Bayraklı Ahali Terbiye Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile kursların süreceği belirtildi. Belediyenin hizmetleri, özürlü vatandaşlar ve aileleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bayraklı Belediye Başkanı Başkumandan Sandalet, “Bayraklı’dahi engelleri yok etmek yer temel görevlerimizden biri. Geride bıraktığımız süreçte önümüze sâdır engelleri dayanışmayla, sevgiyle ve halk birliğiyle ortadan kaldırdık. Günlük yaşamda, sporda, kültürel ve sosyal alanda engelsiz aynı Bayraklı istiyoruz ve bu amaçla çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde üstelik söylediğimiz kabilinden; katiyen boydak değilsiniz. Herhangi Bir devir yanınızda olmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu. – İZMİR

Share: