Altınordu’nun kalecisi, Satranç Şampiyonası’na hazırlanıyor

Altınordu Ayak Topu Akademisi U15 Takımı oyuncularından Saim Sarp Bacaksız, Türkiye Satranç Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımı oyuncularından Saim Dik Bodur, geçtiğimiz ay İzmir’de planlı satranç turnuvasında aşama elde etmişti. Bu başarıyı yardımıyla Bacaksız, Türkiye Şampiyonası’na gitmeye adalet kazandı. Dinç sporcu, İzmir Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Satranç İl Temsilciliğinin 19-20 Kasım üstelik düzenlediği, Yıldızlar İzmir Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda İzmir 6.’sı olmuştu.

Satranç, futbolda daha lojik ve çabuk kararlar vermemizi sağlıyor

Bu sonuçla Ocak ayında Türkiye Satranç Şampiyonası U15 kategorisinde savaşım ika hakkı kazanan Saim Yalçın Bacaksız, satrançla futbolun benzerliklerinden bahsederek, “Satrancı 5-6 yaşlarımda oynamaya başladım. Sonraları bırakmıştım. Tahminî 3 yıl geçmiş tekrardan zül sardım. Zat çapımda adım adım oynayarak gelişimler gösterdim. Arkası Sıra turnuvalara katılmaya başladım ve proses hakeza ilerledi. Satranç, futbolda daha mantıklı ve hızlı kararlar vermemizi sağlıyor.” dedi. – İZMİR

Share: