Başkan Kılca: “Önceliğimiz terbiye ve geleceğimiz olan çocuklarımız”

Konya’nın hat Karatay Şehremini Hasan Kılca, “Bu kamer içerisinde yapacağımız ziyaretlerle gelişigüzel ilçemizdeki 160 okulun tamamını ziyaret etmiş olacağız. Karatay Belediyesi namına evvel önceliğimiz bütün eğitim ve geleceğimiz olan çocuklarımız olmuştur” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın kaymakamlık genelindeki bütün okulları havi ziyaretleri bitmeme ediyor. Karatay Milli Eğitim Bilimi Müdürü Sami Sağdıç, Belediye Başbuğ Yardımcıları, ünite müdürleri, Karatay Şehir Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan ve Cahillik Meclisi Başkanı Ahmet Babuccu ile birlikte yapılan ziyaretlerin bu kamer içerisinde tamamlanması planlanıyor. Nedeniyle Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, araya pandemi girmesine karşın göreve geldiği 2019’dan bu yana geçen müddet içerisinde ilçedeki birlik okulları görüşme etmiş olacak. söz konusu ziyaretlerde Başkan Hasan Kılca; meslek yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle buluşarak hem okulların hem da hoca ve öğrencilerin taleplerini birinci ağızdan mertebe alıp çözüme kavuşturulması amacıyla şişman hız ediyor.

” İsmil, Hayıroğlu ve Ovakavağı’nın 9 okulu konuşma edildi”

Bu çerçevede Hasan Kılca, merkeze ırak İsmil Fatih İlkokulu, İsmil Atatürk İlkokulu, İsmil Cumhuriyet İlkokulu, İsmil İmam Hatip Ortaokulu, İsmil Anadolu İmam Dil Cambazı Lisesi, Hayıroğlu İlkokulu, Hayıroğlu İmam Hatip Ortaokulu, Ovakavağı İlkokulu ve Ovakavağı İmam Hatip Ortaokulu’nu konuşma etti. Karatay Belediyesi yerine eğitime yönelik hayata geçirilen hizmetler ile bakir projeler üzerine okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendiren Kılca, okul ziyaretlerine büyük önem verdiklerine aksan yaptı. Eğitime seçme ahit öncelik verdiklerini ve ilçedeki yetişek kurumlarının inkılap ile gelişimi için himmet gösterdiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “İlçe Milli Yetişek Müdürümüz, belediye komutan yardımcılarımız, ünite müdürlerimiz, Site Konseyi ve Bilgisizlik Meclisi başkanlarımızla alay malay mufassal tıpkı süredir ilçemizdeki okullarımızı müzakere ediyoruz. Zira terbiye ve öğrencilerimiz gelişigüzel zaman önceliğimiz olmuştur. Bu çerçevede son 3 buçuk yılda okullarımıza müstear çim halı sahalar yapıyoruz. İlçemize 6 yeni eğitim tesisi kazandırdık. Robotik kodlama atölyeleri kuruyoruz. İlçemize Gidiş Geliş Yetişek Parkı kazandırdık ve 4’ncü sınıf öğrencilerimizi buraya getirerek gidiş geliş bilinci oluşturulmasına yardım sunuyoruz. İkinci gidiş geliş yetişek parkımızın yapımı birlikte sürüyor. Esasen ilçemizde beş bir numara sınıfa başlayan bilcümle öğrencilerimize çanta ve kırtasiye desteğimizi sürdürüyoruz. Ortaokul ve lise öğrencilerimize TÜBİTAK Olgun ve Beceri ile Malumat Yavru ve Beceriksiz Minik dergilerini ücretsiz ulaştırıyoruz. Dolayısıyla amacımız ilçemizdeki terbiye kadrosunun okulların veya öğrencilerin ihtiyaçlarından haddinden fazla tamamen eğitime odaklanmasını uydurmak. Eğitime bindi vermeye bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Karatay Milli Eğitim Bilimi Müdürü Sami Sağdıç, “Başkanımız lüzum okullarımızın fiziki imkanlarının iyileştirilmesi gerekse terbiye alanında metanetli çok proje üreterek bu konuda şanlı desteklerde bulunuyor ve eğitime ayar veriyor. Ayrıntılı benzeri süredir okullarımızı başkanımızla alay malay konuşma yazar öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bire bir araya geliyoruz. Bizler amacıyla birlikte az çok artağan geçiyor. Karatay Uray Başkanımız Sayın Hasan Kılca ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. – KONYA

Share: