Başkale’ye 25 kilometre ısıdam asfalt

Başkale’ye 25 kilometre yunak asfalt

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesinde 25 kilometrelik misil ve asfalt üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesindeki defa ağını henüz konforlu ve tehlikesiz arkaç ilam etmek üzere vahim bire bir faaliyet yürütüyor. 13 ilçede olduğu kabil Başkale’üstelik dahi coşkun bire bir mücahede tay tay arabası Sefer Yapım Hizmet ve Tamirat Daire Başkanlığı, ilçeye bağlı 4 mahalle yolunu elan ısıdam asfalta kavuşturdu. Ekipler, site merkezine kestirmece 160 kilometre, ilçe merkezine ise 40 kilometre uzaklıkta kâin Üst Darıca Mahalle önünde yarma, dolgu, teşmil, kere altyapısı çalışmasının ardından hamam asfalt serimini yaptı.

Mahalle yollarının elan evvel arazi nöbet olduğunu belirten Fevk Darıca Muhtar Selahattin Doğan, “Yollarımız daha ilk toprak olduğu amacıyla ulaşımda gravite yaşıyorduk. Gerek öğrencilerimiz gerekse mahalle sakinleri yerine yazın toz, kışın ise çamurdan kıran sevgili yaşıyorduk. Büyükşehir belediyemize müracaat ettik. Mahalle yolumuz programa alındı ve bu sene yolumuz asfaltlanıyor. Yapılan çalışmalarla mahalle yolumuz çokça iyicene oldu. Valimiz ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili ilkin girmek üzere emeği güzeşte herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sezon esasen bu yana ilçede yavaş tıpkı iş yürüteç Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, asfalt çalışmalarının yanında dengeli, genişletme, reglaj, kutubaks kadar defa altyapı çalışmalarını birlikte sürdürüyor.

Share: