Doğaseverler Nemrut Yanardağ Ağzı Gölü’nde unutulmaz tıpkısı devir yaşadı

Doğaseverler Nemrut Krater Gölü’nde unutulmaz ayrımsız dönme yaşadı

VAN – Saha Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Türkiye’nin sunma büyük yanardağ ağzı gölü olan Nemrut krateri Gölü gezisinde unutulmaz bire bir periyot yaşadı.

Van ve çevresindeki tarihi ve natürel güzelliklere ilgi sarmak isteyen Meydan Tabiat Sporları Kulübü üyeleri, herhangi bir hafta ayrı ayrı aynı rotada etkinlik düzenliyor. Bu çerçevede dünyanın arz büyük ikinci ve Türkiye’nin sunu şişman yanardağ ağzı gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü 82 kişilik aynı ekiple görüşme etti. Nemrut Dağı zirvesine gidiş gerçekleştiren natür tutkunları, yanardağ ağzı gölü ise zirvede izledi. Göller bölgesini ve Van Gölü kıyılarını izleyen kadro, buradan göller bölgesine geçerek ormanlık alanda natür gezisi yaptı. Bölgede halay birlikte çekici doğaseverler, unutulmaz tıpkısı bölüm geçirdi.

Geziye dair açıklamalarda mevcut Meydan Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, amaçlarının Van Gölü Havzasındaki tarihi ve tabii güzelliklerini tanıtmak olduğunu belirtti. Özge taraftan tabiat bilincini aşılamayı hedeflediklerini anlatım fail Demez, “Çevreye olan duyarlılığı yükseltmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Etkinliğimizde 7’den 70’e 82 katılımcıyla sonbaharın boyut cümbüşü olan Nemrut kalderasını gezdik. Doğada yaşayış, esenlik ve muvaffakiyet var. paydaşlık sağlayan bütün üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Share: