Bartın’da çığır lisesi mektepli ve öğretmenleri depremzedeler amacıyla soba yapıyor

Bartın’da mektepli ve öğretmenler, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalara katkı arz etmek amacıyla soba yapıyor.

Bartın’da vatandaşların yanı sıra hoca ve öğrenciler bile Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden etkilenenlere yardımcı olmak için imkanlarını seferber ediyor.

Bartın Mesleki Terbiye Merkezi ve Bartın Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi sarıklı ve öğrencileri, Bartın Birleştirme Uran Bölgesi ve sanayi sitesindeki esnaflardan aldıkları variller ile depremzedelerin ve kontrol istirdat ekiplerinin istinas ihtiyacını kullanmak üzere çıkmaz sobası üretimi yapıyor.

Okul atölyelerinde coşkun tıpkı çalışmayla üretilen sokak sobaları, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere gönderilecek.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Oğuzhan Enerjik, gazetecilere, zelzele bölgesinde doğalgaz kesintisi dolayısıyla bildirme büyük ihtiyaçlardan birinin istinas sorunu olduğunu söyledi.

Kendilerinin birlikte bu amaçla varil sobası yaptıklarını anlatım eden Acara, “Variller kesilip içine ızgara yapılıyor. Arkadaşlarımız koyu tıpkısı çalışmayla 24 saat kabil kısa tıpkısı sürede 130 sobanın yapımını tamamladılar. Bu sobaları inşallah zaman hareket bölgesine göndereceğiz.” dedi.

Share: