AYŞEGÜL’ÜN DURUŞMASINDA TERCÜMANI JİLETLEYEN AĞABEYİ TUTUKLANDI

KOCAELİ’de Afganistan tabiiyetli Muhammed Atikullah aracılığıyla seksüel istismara uğrayıp başına taşla vurularak öldürülen Ayşegül Görgülü (16) ile ilgilendiren davanın önceki duruşmasında tercümana jiletle hücumcu Ayşegül’ün ağabeyi Esat Entelektüel (21) tutuklandı.

Gebze ilçesi Pelitli Mahallesi’nde sabık sene 12 Temmuz’de meydana mevrut olayda Afganistan uyruklu Muhammed Atikullah, dershaneden eve dönen Ayşegül Okumuş’ı izlem edip ağaçlık alana sürükleyip seksüel sömürme girişiminde bulunduğu tam, namına direngen Ayşegül’ün boğazını sıkıp başına taşla vurarak yaraladı. Çevredekilerin ihbarıyla koma halinde hastaneye kaldırılan Ayşegül Vazıh, güç hizmet ünitesinde tedaviye alındı. Jandarmanın çevredeki gelişim yerlerine ilgilendiren güvenlik kameralarını incelemelerinin peşi sıra Muhammed Atikullah, gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Alçak bakımda otama gören Ayşegül Aydın ise 132 bölüm bilahare hayatını kaybetti.

TERCÜMANA JİLETLE SALDIRDI

Muhammed Atikullah, mevkuf kaldığı Batman Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldığı ve geri ilk kez tanıdık duruşmada, kişi lisanıyla ‘Ayşegül beni görünce korktu ve yere düştü, ben yapmadım’ dedi. Bir Nice lisanın kullanıldığı Afganistan’dahi Darice lehçesiyle konuştuğu belirtilen Muhammed Atikullah için mahkeme marifetiyle İstanbul Zeytinburnu’ndan getirilen İ.N. isimli tercümanın bu sözleri Türkçe’ye çevirmesi konusunda, Ayşegül’ün ailesi ‘Yalancısınız’ diye niteleyerek bağırarak reaksiyon gösterdi. Duruşma salonunda kâin Ayşegül’ün ağabeyi Esat Kültürlü, yanı sıra getirdiği jiletle tercüman İ.N.’ye saldırarak kulağından ve boğazından yaraladı. Mahkemeye küşayiş verilirken, adliye binasının önüne gelen ambulansla İ.N. hastaneye kaldırıldı, Esat Kültürlü ise memur polisler aracılığıyla gözaltına alınıp emniyete götürüldü. Geçmiş geceyi emniyette geçiren Esat Görgülü, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, tercüman İ.N. tedavisinin ardından taburcu edildi.

‘ÇOCUĞUMUN BİRİ MEZARDA, DİĞERİ CEZAEVİNDE’

Sağlam Görgülü, oğlu Esat’ın tutuklanmasına reaksiyon göstererek, Cemaziyelevvel Ayşegül kızımın mahkemesi vardı. Murafaa sırasında Ayşegül’ün ağabeyi, oğlum kendini kaybetti. Orada istenmeyen benzeri çatışma yaşandı. Patırtı sırasında bire bir kişinin yaralanması neticesinde oğlum şu anda tutuklandı. Cesim mahkemenin takdiridir. Adalete güveniyorum. Deminden çocuğumun birisi mezarda, birisini birlikte cezaevine gönderdim. Sanığın gayrimeskûn, tavrı çok güzeldi. Genişlik domuzuna kıyafetleri giymiş, saçlarını güzel boyatmış. Kele kabilinden bakmışlar. Kandıra Cezaevi’nden Batman Cezaevi’ne almışlar. Benden sizden gani durumu. Onun aldığı içki haram olsun. Onun bu halleri bizi kahretti. Benim oğlum ayrımsız cürüm makinesi değil, kardeşine yapılan zulmün sonrasında kendisini kaybetmesiyle olan ayrımsız fenomen. Çabukça alınıp apar topar cezaevine gönderilmesini anlayamadım. Bu da bize ikinci bir ceza gibi geldi. Yetkililerden ego, oğlumun başıboş bırakılmasını istiyorum.Share: