art arda yapılan zamlardan sonraları dil sahiplerini mutlu edecek tenzilat! Benzinin litresi 1 teklik 4 kuruş düştü

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere merbut kendisine akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. 18 Ağustos Perşembe günü motorine 79 kuruş remiks, benzine 83 kuruş indirim, 20 Ağustos Cumartesi haset ise motorine 1 lira 7 kuruş zam, 25 Ağustos Perşembe haset ise motorine 95 kuruş zam gelmişti. üst üste mevrut değer artışlarının peşi sıra akaryakıta bu defa iskonto geldi.

BENZİNE İNDİRİM GELDİ

Bu gece yarısından itibaren bahsetmek üzere benzinin litresi 1 liralık 4 kuruş düştü. Motorin dahi ise temas bedel değişikliği olmadı.

BENZİNİN LİTRESİ BIRÇOK LİRA?

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul’da 20 teklik 13 kuruşa, İzmir’birlikte 20 liralık 25 kuruşa, Ankara’da ise 20 lira 27 kuruşa geriledi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin bile karışma olduğu Akdeniz piyasasındaki mamul yayın fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki tebeddülat temel alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre süfli tebeddülat gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklanan yegâne sendika olan EPGİS üzerine suç duyurusunda bulunmasının peşi sıra, sendika sevgili süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.Share: