Gaziantep FK, Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına devam ederken, alıştırma öncesi açıklamalarda mevcut Beceri Yönetmen Erol Endişe, pek tıpkı takıma karşı oynayacaklarını ve galip akmak istediklerini söyledi. Erol Keder, takıma beş altı transfer henüz yapacaklarını bile vurguladı.

Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına tesislerinde yaptığı idman ile devam etti. Akşam saatlerine doğru yapılan antrenmana bilcümle futbolcular katılırken, Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Bulut idman öncesi açıklamalarda bulundu. Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçını doğruluk ederek kazandıklarını belirten Erol Bulut, takıma birkaç alıntı daha yapacaklarını de vurguladı. Keder, ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçından dahi kendileri amacıyla sunma mebzul skorla çalmak istediklerini belirtti.

“Ankaragücü maçından oyun ve skor yerine mutlu kaldım”

Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçıyla ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan ve pek maçı kazanarak 3 fakül aldıkları amacıyla bahtiyar olduklarını söyleyen Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Endişe, “Ankaragücü maçında herhangi bir husus istediğimiz doğrultuda gitti. Albeni yunak ve az buçuk nemliydi. Bu az buçuk takımı huysuz etkiledi. Hele 70 dakikadan bilahare takıma sonraları katılan gâh oyuncularımız zorlandı. Amma son itibariyle rezerv kulübemiz de varlıklı olduğu amacıyla oyuna giren arkadaşlarımız üstelik görevlerini dolgunca yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Sadece yakaladığımız pozisyonlardaki son vuruşları, son pasları bol yapamadık. Bu noktalara biraz daha çalışmamız lazım. Bunlar ufak detaylar ama bu detaylar karşılaşma kazandırıp karşılaşma kaybettirebilir. Bu detaylara fiilen inşallah bunlarla daha çok maç gidermek istiyoruz. Sonuç itibariyle Ankaragücü maçından genel anlamda baziçe ve sayı anlamında memnunum” dedi.

“Birkaç alıntı daha yapacağız”

Takıma pekitmek amacıyla nakil çalışmalarının devam ettiğini ve transferin akıbet gününe büyüklüğünde biraz takviye henüz yapacaklarını belirten Erol Keder, “Transfer döneminde aramıza canlı ve tecrübeli oyuncular kattık. Kullanılmamış transferlerimiz adım adım takımı alışarak müddet almaya başlıyor. Birkaç alıntı elan yapma düşüncemiz var. Takımda yolları fora etmek isteyip birlikte ayrılamadığımız arkadaşlarımız de var. Sonuçta 8 Eylül’e kadar nakil dönemi devam ediyor. Sonuç güne büyüklüğünde ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz elan mebzul tıpkısı seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla mankafa dönmek istiyoruz”

Son olarak ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçıyla ilişik değerlendirmelerde kâin Keder, “Hatay takımı güzeşte seneki takımını yüzde 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla sonuç oynadıkları maça baktığımızda defansa Vranjes kadar makro tıpkısı alıntı yaptılar. Print ve birbirini çokça gür tanıyan benzeri takıma karşı oynayacağız. Hele öz evinde birlikte dolgunca oynayan bire bir Hatayspor takımı var. Ama burada kebir olan rakibin hangi yaptığından tezayüt bizim hangi yaptığımız, hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla izansız döneriz” diye konuştu. – GAZİANTEPShare: