Başbuğ Lütfü Cidal, A. Hatayspor Taraftarını Desteğe Çağırdı

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve A. Hatay spor Onursal Başkanı Lütfü Çekişme, taraftara seslenerek, “Birkaç hafta sonraları özledikleri ve bekledikleri A. Hatayspor’u görecekler. O stadı doldurmalarını bekliyoruz. Karşılaşma boyunca tempoyla taraftarlarımızın takımlarını desteklemelerini bekliyoruz” dedi.

Katıldığı bir göstergeç programında A. Hatayspor için konuşan Başkan Uğraş, taraftarı takıma destek vermeye çağırdı. Cidal, şunları söyledi:

“O STADI DOLDURMALARINI BEKLİYORUZ”

“Taraftarımız lige başlarken acıklı ve sıkıntılıydı. arada sırada da sosyal medyada o yıl bu yıl mi diyorlardı. Hayıflanacak aynı molekül bulunmayan. Trabzon’daki maçı gördüler. 1-0 kaybettik amma düş veren tıpkı baziçe oynadık. Ben bu oyunun Gaziantepspor maçında bitmeme edeceğini hassaten biraz daha ilerleyeceğimizi düşünüyorum. Az Buçuk sabır istiyoruz. Biraz hafta sonradan özledikleri ve bekledikleri A. Hatayspor’u görecekler. O stadı doldurmalarını bekliyoruz. Karşılaşma boyunca tempoyla taraftarlarımızın takımlarını desteklemelerini bekliyoruz.

“SEYİRCİMİZ TAKIMI DESTEKLERLERSE OYUNCULARIMIZ ELAN HUZURLU VE EVIRE ÇEVIRE BİR KARŞILAŞMA YAPAR”

Bilet fiyatlarını düşürdük. Çocuğuyla gelene yüzde 50 iskonto yaptık. Mühim olan fiyatlar değil orada taraftarımızın oyuncularımızı desteklemesidir. Biz hiçbir ant takımı ısınmak amacıyla değil daha bereketli olsun diyerek kurduk. Ama iktisadi şartlar Türkiye’üstelik giderek sporun aleyhine dönüyor. Ona karşın tığ bu sene bereketli aynı bando kurduk. Ihtimal beş altı topçu henüz alırız. Seyircimiz takımı desteklerse oyuncularımız henüz erinçli ve daha pir aynı karşilaşma yapar. Çünkü arkadaşlarımız haddinden fazla faaliyet ediyor.

“HATAY SPOR ŞEHRİDİR”

Hatay, spor şehri. Şu anda 12 takımımız süper liglerde uğraş ediyor. Tığ geldiğimizde biricik takımımız de süper liglerde değildi. Yekpare sporseverlerimizin bunu çok dolgunca değerlendirmesi geçişsiz. Futbolculara, maharet ekibe ve yöneticilerimize birlikte güdeleme gerekiyor. Cümle A. Hatayspor’u takdir ediyor ama maça gelerek ölçüm etseler çok elan mebzul olur diyerek düşünüyorum.”

Yetersiz dışından yapılması melhuz alıntı hakkında da sorulan sorulara uzaklık getiren Kavga, konuya ilgilendiren şunları söyledi:

“PARA AKTARIMI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

“Güçlükle dışından transferler göründüğü kadar olağan olmuyor. Ama bu konuda çalışıyoruz ve çalışmalarımız devam ediyor. Santrafor çalışmamız var. Bu çalışmayı bildirme bodur süre içerisinde ilhak etmek istiyoruz. Şu anda bildirme makro santraforlardan aynı tanesi A. Hatayspor’de ve Dünya Kupası’na gidecek. Ayoub Halk Kaabi güzeşte senenin muamma şampiyonu ve gol kralı. Ona andıran ve koca kızıl santrafor üzere çalışıyoruz. Hem İngiltere’den hem dahi başka ülkelerden görüştüğümüz oyuncular var. İngiltere’deki oyuncunun yaşı biraz daha nazik ama İngiltere’de olmayıp da umut vadeden, özlük takımında oynayan yaşı çok dinç olan topçu bile var. İkisinden birini alacağız.”

Share: