AKUT DENİZLİ EKİBİ, 30 AĞUSTOS’U EFE OYNAYARAK KUTLADI

DENİZLİ’de Taharri Istirdat Derneği (IVEĞEN), 30 Ağustos Utku Bayramı’nı, Iri Taarruz’un 100. yılında 10 eş ve 16 erkek fahri katılımıyla elan önce şişman depremlerle yıkılan ve hafriyat çalışmaları devam eden Laodikya ve Hierapolis antika kentlerinde efe oynayarak kutladı.

AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin 30 Ağustos Şişman Taarruz’un 100. yılı üzere gerçekleştirdiği muhtelif etkinlikler kapsamında

AKUT Denizli ekibi, 10 avrat ve 16 ayvaz gönüllüsünün katılımı ile hususi benzeri raks gösterisi ve videoteyp çekimi gerçekleştirdi. Çekimleri Denizli’de milattan ahir ilk yıllarda, büyüklüğünün 8-9 olduğu tahmin edilen depremlerle yıkılan ve hafriyat çalışmaları halen bitmeme fail antika kentler Laodikya’da ve Hierapolis’te yapıldı. AKUT’un gönüllüleri antik kentlerde 30 Ağustos Utku Bayramı’nı, Iri Taarruz’un 100. yılında gelişigüzel yiğit oynayarak kutladı. AKUT’un etkinliği Delikliçınar Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda imtina etmek duruşuyla sona erdi.

AKUT Denizli grup Lideri Cengizhan Öztürk, çocukluklarından beri tutkunu oldukları ‘ağabey’i AKUT kırmızısıyla buluşturma fikrinin ince süredir akıllarında olduğunu belirterek, “30 Ağustos Utku Bayramı’nı bu görsel şölenle anmak bizim için çekicilik donör. Antrparantez bu dans gösterisi ve çekimleri, milattan ahir ilk yıllarda, 8-9 büyüklüğünde olduğu hesap edilen depremlerle yıkılan ve kazı çalışmaları halen devam fail antik kentler Laodikya ve Hierapolis’te yapmaktan ayrıca mutluluk duyduk. Memleketimiz amacıyla duygusal kurtarmaya ve atalarımızdan kalan değerlerimizi korumaya devam edeceğiz” dedi.

Share: