AK Parti Genel Başbuğ Vekili Binali Yıldırım’dan ilgi çeken sözler: Yolları böleriz amma Türkiye’yi böldürtmeyiz

DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Vekili Binali Yıldırım, Sinop programının ardından Boyabat ilçesinde Hacı Mukaddes Gürün Kızılay Anaokulu açılışını gerçekleştirdi. Burada bölüt seslenen Yıldırım, alelhusus Batı ülkelerinin enerji üstüne sevgili yaşadıklarını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucu erke üstüne ülkede bir kalın yaşanmadığını söyledi.

Türkiye’nin etrafında tahakküm ayrımsız coğrafya olduğunun altını çizen Saika, “Etrafımızda zor tıpkı coğrafya var. Ukrayna- Rusya anlaşmazlığı, Ortadoğu ve akıbet 40 yılımızı düzlük terörle savaş. Terörle mücadelede elhamdülillah dar içinde güvenliği kül anlamıyla sağladık. Zaman Türkiye’nin gidilemeyen tek yeri namevcut. Dağları, ovaları, vadilerine vatandaş sürüsünü üstelik çıkarıyor, yaylacılık bile yapıyor. 20 yıl çalışırken bilcümle şurası söyledik, yolları böleriz amma Türkiye’yi böldürtmeyiz. Onun için birlikte doğudan batıya kuzeyden güneye değme tarafı mukassem yollarla donattık” diyerek konuştu.

“BÖYLE BİR REKOR DÜNYADA NAMEVCUT”

20 yılda yapılan hizmetlerden bahseden Sebep, yapılan mukassem öğün rekorunun dünyada bir olmadığına değinerek, “6 bin kilometreden 28 bin kilometreye çıkardık. Böyle bire bir rekor dünyada bulunmayan. Benzeri şekilde havaalanı sayısını iki katına çıkardık. Site hastaneleri güneş tacı pandemi döneminde sahn kurtaran yunak yuvalar haline dönüştü. Okullarımızda derslik sayısını iki itmam arttırdık. Bugün sınıflarda ortalama öğrenci sayısı 30’un altına düştü. Öğretmen sayımızı 500 binden 1 milyon 200 bine çıkardık ve ilk defa öğretmenlerimize benzeri patika kanunu çıkardık. Başmuallim branşını geçirdik. Öğretmenlere erbap geçmek, eğitime, eğiticiye cemaat geçmek lafla olmuyor, gereğini yapmakla oluyor” şeklinde konuştu.

“KİMSE BİZDEN GEÇMİŞİMİZİ İNKAR ETMEMİZİ İSTEMESİN”

“Geçmişi olmayanın geleceği olamaz” diyen Saika, “Geçmişle bizim Osmanlı’yla de çalım duyuyoruz, Türkiye Cumhuriyeti’yle dahi gelgel duyuyoruz, Cumhuriyeti bize dürü eden Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve arkadaşları doğmak amacıyla hep yurt şehitleriyle çekicilik duyuyoruz. Ara Sıra kendini bilmezler geçmişimizi inkar etmemizi istiyor. Kimesne bizim geçmişimizi inkar etmemizi istemesin. Bu Anadolu topraklarının mührünü Melik Alparslan vurdu, 1071’den beri bu topraklarda mutlak ve hür yaşıyoruz. bundan sonra nice bin yıllarda de gelişigüzel bire bir şekilde yaşayacağız” dedi.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesimi ve meslek bahçesine amut dikimi gerçekleştiren Yıldırım, Boyabat Belediyesi’ni musahabe etti. Program devamında Binali Yıldırım, Akışmaz ve Saraydüzü ilçelerine ziyarette bulunacak.

Share: